ترکیه مسابقه آهنگ یوروویژن را تا ممنوعیت شرکت رقبای دگرباش جنسی تحریم میکند.

این کشور از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۲، و پیش از آغاز اختلافات بر سر قوانین، یکی از اصلی ترین رقبای این مسابقه بین المللی موسیقی بوده است.

در سال ۲۰۱۳، بوسه کریستا زیگفریدز فنلاندی و رقصنده زن همراهش بر روی صحنه به نشانه حمایت از برابری در ازدواج در طی اجرای آهنگ Marry Me موجب شد که ترکیه پخش تلویزیونی  این رقابت ها را به کل قطع کند.

ترکیه در حال حاضر خیال بازگشت به این مسابقات را ندارد. این هفته مدیران تلویزیون بار دیگر تایید کردند که این کشور در سال ۲۰۱۹ در یورویژن شرکت نخواهد کرد.

ابراهیم اران، که رادیو و تلویزیون (TRT) را ترکیه مدیریت می کند، با اشاره به برنده سال ۲۰۱۴ این مسابقات، Conchita Wurst، که یک هنرمند مبدل پوش اتریشی است، محتوای آهنگ های او را برای پخش تلویزیونی نامناسب دانست.

به گزارش “عرب نو”، او گفت: “ما در حال حاضر قصد شرکت در این رقابت ها را نداریم. به عنوان یک رسانه عمومی، ما نمی توانیم در ساعت ۹ شب، زمانی که کودکان به تماشای برنامه هایی تلوزیون مینشینند، یک اتریشی با ریش و دامن را، که ادعا می کند که جنسیت ندارد و می گوید:” من  به طور همزمان یک مرد و یک زن هستم”، در پخش زنده به روی آنتن ببریم. در اینجا نوعی سردرگمی ذهنی وجود دارد … زمانی که این مساله اصلاح شود ما به یوروویژن باز خواهیم گشت.”

همجنسگرایی در ترکیه قانونی است، اما جامعه ی دگرباشان جنسی این کشور، با آزار و اذیت عمومی که با فشار رئیس جمهور اردوغان تشدید شده است، مواجه هستند.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia 

وب سایت ما:‏

‏‎‏http://dharmamartia.org

‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:
منبع:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)