این آخر هفته، با اکران عمومی سه فیلم با محوریتی زنانه و رنگین کمانی، گیشه سینماها از رنگین کمان زنانه لبریز میشود.

جاسوسی که من را رها کرد، تداخل کامرون پست و تاریک ترین ذهن همه از هنرپیشه ها و کارگردانان زن بهره برده اند. اما جز با حمایت طرفداران نمایش چندگونگی از اکران عمومی این فیلم ها به روی پرده سینما در آخراین هفته ها، هر سه ممکن است دست کم گرفته شوند.

اسکات مندلسون یکی از نویسندگان فوربس در مورد انتشار این فیلم ها نوشت: “این خیلی بی رحمانه است که هر دو این فیلم ها (“جاسوسی که من را رها کرد” و” تاریک ترین ذهن ها”)، که تنها دو فیلم ساخته شده در استودیوهای بزرگ تابستان امسال با کارگردانان زن هستند، در یک روز به اکران عمومی میرسند.” 

درست در این هفته، سازمان USC Annenberg که بر روی چندگونگی کار میکند، نتایج یک مطالعه که درآمد صد گیشه پرفروش سینما در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۰۷ را مورد بررسی قرار داده است، منتشر کرد. این پژوهش نشان داد که در دهه گذشته هیچ بهبودی در نمایندگی زنان و دگرباشان جنسی در سینما بوجود نیامده است. بنابراین نمایش همزمان سه فیلم کارگردانی شده توسط زنان و یا با بازیگران زن دگرباش، بی سابقه است.

اما، همانطور که فوربس اشاره کرد، این فیلم ها نه تنها با یکدیگر برای فروش در گیشه جعبه رقابت می کنند، بلکه با فیلم های مردپسند موفقی مانند Mission: Impossible – Fallout نیز در رقابت هستند.

برای آن دسته از تماشاگرانی که به دنبال نجات از گرمای تابستان و فرصتی برای خندیدن هستند، کیت مک کینون، که یک همجنسگرا است، در کنار ستاره میلا کونیس در فیلم پر زرق و برق جاسوسی / کمدی “جاسوسی که من را رها کرد” به کارگردانی سوزانا فوگل را پیشنهاد میکنیم. در همین حال، تاریک ترین ذهن ها، فیلمی است برای بزرگسالان جوان با رنگ و بو و تلنگری از فانتزی، و بازیگری ستاره هایی از قبیل آماندا استرنبرگ، زن رنگین پوستی که به تازگی به عنوان همجنسگرا آشکارسازی کرده  است. جنیفر یو نلسون، که آمریکایی آسیایی است، اقتباس مناسب برای صفحه نمایش بزرگ را کارگردانی کرده است.

در نهایت، دزیره اخوان، نویسنده ایرانی/آمریکایی، ستاره سینما و کارگردان فیلم رفتار مناسب تولید شده در سال ۲۰۱۴، فیلمی را با اقتباس از فیلم The Miseducation of Cameron Post ساخته Emily M. Danforth، با بازیگرانی همچون Chloe Grace Moretz و Sasha Lane، بازیگر عسل  آمریکایی، که زنی رنگین پوست و دوجنسگراست، کارگردانی کرده است.

چندین سال است که تقاضاهای بسیاری برای داستان هایی به کارگردانی زنان،در مورد زنان و با بازیگران زن، دگرباشان جنسی و رنگین پوستان مطرح شده است، بنابراین عجیب است که این سه فیلم که دارای شرایط مورد تقاضا هستند در طول تعطیلات یک آخر هفته و به طور همزمان به اکران عمومی میرسند. و یا شاید این نشانه خوبی از برآورده شدن تقاضاهای خوب بیشتر دیگری است.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia 

وب سایت ما:‏

‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:
منبع:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com