در روز جمعه، EuroPride 2018 در Kungsträdgården آغاز شد. افتتاح جشن غرور هم زمان در پارک گلیس پیلار، با حضور ائولینا اولسن و قدیمی ترین گروه راک دختران Plommons ، در زیر خورشید شب استکهلم انجام شد. EuroPride پارک در حال آماده شدن است و خانه EuroPride  نیز در حال آماده سازی برای بازگشایی است. در حال حاضر ما منتظر افتتاحیه خانه EuroPride و بسیاری دیگر از رویدادهای هیجان انگیز در سراسر استکهلم هستیم.

خانه EuroPride:

دوشنبه، ۳۰ ژوئیه در ساعت ۱۲:۳۰، درب خانه EuroPride House 2018 در Kulturhuset Stadsteatern باز خواهد شد. این روز با یک مراسم افتتاحیه که در آن Gunilla Söderström از Kulturhuset Stadsteatern و همچنین بریتا دیویدسون، رئیس هیئت مدیره جشن غرور استکهلم و امیلیا ویکستروم ملین، معاون او، سخنرانی خواهند کرد، آغاز خواهد شد. جایزه بورس تحصیلی موسسه Haacan Fagerströms برای فرهنگ همجنسگرایان و اطلاعات رسانی نیز اهداء خواهد شد. در ساعت ۱۳:۰۰، برنامه های دیگر خانه غرور شامل سمینارها و گفتگوها پرگزار خواهند شد. در طول روز دوشنبه، Riksidrottsförbund  سمیناری پیرامون استانداردها در دنیای ورزش ارائه خواهد کرد و QueerNords در مورد اینکه چرا جهان دگرباشان جنسی باید بیشتر به فن آوری علاقه نشان دهد، به بحث خواهند نشست. خبرنگاران رادیو سوئد از به گفت و گو در مورد وضعیت دگرباشان جنسی در خاورمیانه خواهند پرداخت.

خانه EuroPride از دوشنبه ۳۰ ژوئیه تا جمعه ۳ اوت، بین ۱۲:۰۰ تا ۱۸:۰۰ باز است. تعدادی از برنامه ها در طول هفته قابل تکرار هستند. EuroPride Ung هر روز فعالیت می کند و Folkets Juristbyrå هر روز مشاور حقوقی ارائه می دهد. در روز سه شنبه، Kammarkollegiet جلسه اطلاع رسانی را در مورد جبران خسارت توسط دولت برای تراجنسی هایی که دچار عقیم سازی اجباری شده اند، برگزار خواهد کرد. RFSL یک نشست در مورد مشترکات مبارزه سامی ها با جنبش دگرباشان جنسی برگزار خواهد کرد. در روز پنج شنبه، شرکت فرودگاه های Swedavia در مورد اینکه دو سوم از اعضای جامعه دگرباشان جنسی، محل تحصیل و زندگی خود را بر اساس مورد پذیرش قرار گرفتن انتخاب می کنند، صحبت خواهد کرد. در روز جمعه، یک بحث راهبردی میان احزاب در خانه غرور برگزار خواهدشد.

در روز جمعه، ۳ اوت، کنفرانس حقوق بشر در خانه EuroPride با حضور سازمان ها و احزاب سیاسی در کنار جشن غرور استکهلم برگزار می شود که سمینارها و مذاکرات مختلفی را با دیدگاه اروپایی از حقوق دگرباشان جنسی سازماندهی می کند.

پارک EuroPride:
افتتاح پارک غرور در روز چهارشنبه ۱ آگوست برگزار خواهد شد که با افتتاح بزرگ سگا بکر همراه خواهد بود. او به روی صحنه خواهد آمد و به مجریان این جشن از جمله Pia Sundhage و Anja Pärson، Markus Krunegård، Rainbow Bungee، CHOIR توسط موزه ABBA و بسیاری دیگر خوش آمد می گوید.

در روز پنج شنبه در پارک غرور و در سن اصلی و قبل از شروع Schlagerkvällen در ساعت ۲۰:۰۰، P2 Opera Sing-a-Long برگزار خواهد شد. گروه ملی شب جمعه به اجرای برنامه خواهد پرداخت و بعد از آن DJ Kornel Kovács و Wigstockholm به اجرای برنامه خواهند پرداخت. پس از پایان رژه غرور در روز شنبه، Conchita، Arrhult، ionalle و Niello اختتامیه این جشن را در پارک غرور برگزار خواهند کرد. در طول شب، آلکازار یک کنسرت منحصر به فرد برگزار خواهد کرد.

هر روز در پارک غرور و در گوشه های مختلف آن از جمله در صحنه رنگین کمان برنامه های مختلفی اجرا خواهد شد. در چندین قسمت پارک، دی جی ها به پخش موسیقی خواهند پرداخت و غرفه داران چادر های خود را به روی مکالمات، سوالات و فعالیت ها باز می کنند. در گذر اصلی پارک، پیتزا، همبرگر، سبزیجات، صدف و بسیاری دیگر از اطعمه و اشربه ارائه میشود. مطمئنا گزینه های غیر الکلی در لیست غذاها وجود دارد.

رژه EuroPride:
شنبه ۴ آگوست، رژه غرور از Stadshuset در Kungsholmen به سمت پارک EuroPride در IP Östermalms آغاز خواهد شد. استکهلم دارای بزرگترین رژه غرور اسکاندیناوی است. امسال حضور جمعیت بیشتری تخمین زده شده است. معمولا اولین گروه رژه حدود دو ساعت بعد از آغاز رژه به پارک غرور میرسند. امسال نیز، مانند سال گذشته، شما می توانید به بهترین گروه از بین ۲۵۰ گروه شرکت کننده، رای بدهید.

رویدادهای شهر:
در طول جشن غرور ۲۰۱۸ در هر گوشه شهر استکهلم، رویدادهای فراوانی اتفاق می افتد. این رویدادها، شامل پیکنیک برای باز شدن پیش دبستان ها، استودیو های تاتو ، سمینارها و دیگر رویدادهای متنوع است.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

منبع:

http://www.stockholmpride.org/imorgon-mandag-oppnar-vi-antligen-europride-house/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)