سازمان حقوق بشر ایران؛ ۹ تیر ۱۳۹۷: سازمان حقوق بشر ایران با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد.

برای انتشار فوری

تماس با سخن‌گو: محمود امیری‌مقدم

تلفن: ۱۷۷ ۴۲ ۹۱۷ (۴۷+)

ای‌میل: mail@iranhr.net

نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر که به دلیل فعالیت‌های انسان‌دوستانه و مدنی‌اش، به‌ویژه علیه اعدام، به ۱۶ سال زندان (تجمیع به ۱۰ سال) محکوم شده و از سال ۱۳۹۵ در زندان به سر می‌برد، نیاز فوری به خدمات درمانی تخصصی دارد.

بنا بر اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، نرگس محمدی که مدتی است که از درد ناحیه شکم (مشکوک به مشکل کیسه صفرا) و سنگ کلیه رنج می‌برد اما تا روز شنبه ۹ تیر از انتقال او به بیمارستان در خارج از زندان ممانعت شده بود، سرانجام امروز به بیمارستان اعزام شد.

سازمان حقوق بشر ایران ضمن اعتراض شدید به تعلل مقام‌های مسؤول در اعزام او به زندان و پافشاری بر لزوم مداوای کامل نرگس محمدی، خواستار آزادی بی قید و شرط این فعال حقوق بشر است.

محمود امیری‌مقدم، مدیر و سخن‌گوی سازمان حقوق بشر ایران، در این باره گفت: «نرگس محمدی تنها به خاطر ابراز عقیده، فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی و مخالفت با مجازات اعدام به زندان محکوم شده و نگه‌داشتن او در زندان غیر قانونی است.» امیری‌مقدم افزود: «خانم محمدی باید بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد شود. ما از اعضای جامعه بین‌الملل، به‌ویژه کشورهایی که رابطه دوستانه‌ای با حکومت ایران دارند، می‌خواهیم تا در ملاقات با مقام‌های جمهوری اسلامی از آنان بخواهند تا نرگس محمدی و سایر زندانیان وجدان را آزاد کنند.»

اطلاعات بیشتر در گزارش‌های پیشین سازمان حقوق بشر ایران:

سازمان حقوق بشر ایران دستگیری نرگس محمدی را محکوم کرد و خواهان واکنش جامعه جهانی شد

شانزده سال زندان برای فعالیتهای حقوق بشری

نرگس محمدی: ۱۰ سال زندان تنها برای فعالیت بر علیه اعدام

نگرانی سازمان حقوق بشر درخصوص نرگس محمدی/ رسیدن به حقوق اولیه یک زندانی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)