موزه بریتانیا این روزها، محل برگزاری نمایشگاهی از تاریخچه ارتباط یازده هزارساله این موزه با جامعه دگرباشان جنسی است.

در مرکز این نمایشگاه،سنگ Ain Sakhri ، که قدیمی ترین تصویر شناخته شده در جهان از دو شریک عشقی از جنس ناشناخته دارای رابطه جنسی است، قرار گرفته است. این سنگ قهوه ای ۱۱،۰۰۰ ساله در غارهای نزدیک بیت لحم پیدا شده است.

موزه بریتانیا گفت از آنجا که ارقام ترسیم شده به روی سنگ مبهم هستند، تصویر روی این سنگ به احتمال زیاد دو همجنسگرا را به تصویر میکشد.

دیگر اقلامی که در این نمایشگاه گنجانده شده است عبارتند از: مجموعه ای از Antinous – معشوقه امپراتور رومی، هادریان و یک جام نقره ای که مردان را در حال برقراری رابطه جنسی نشان داده و در قرن اول میلادی در نزدیکی اورشلیم پیدا شده است.

                                                                                     

از Discobolus تا زن عاشق همجنسگرا Llangollen:

Townley Discobolus، یک مجسمه سنگ مرمر از یک ورزشکار که در حال چرخش دیسک است، نیز در تور گنجانده خواهد شد. تصویر دو زن همجنسگرا در یک جفت فنجان شکلات ترسیم شده است، پوشش ها و بشقاب های حاوی تصویر یک کلبه با دو زن همجنسگرا که متعلق به اواخر دهه ۱۷۰۰ نیز جزیی از این نمایشگاه هستند.

برای اولین بار، موزه یک تور صوتی صرفا اختصاص داده شده به تاریخچه جنبش دگرباشان جنسی ارائه میدهد. بازدیدکنندگان میتوانند این تور صوتی را هنگام بازدید از موزه لندن انتخاب کنند.

موزه بریتانیا، این نمایشگاه را از ماه سپتامبر در چهار شهر انگلستان برگزار خواهد کرد. این نمایشگاه با عنوان “Desire، Love، Identity: Exploring History of LGBTQ” در شهرهای مختلف انگلستان شامل آکسفورد، ناتینگهام، بولتون و نورویچ برگزار خواهد شد.

فیونا شاو و سیمون راسل بیال، که از گویندگان تور صوتی این نمایشگاه هستند گفتند که بازدیدکنندگان از تعداد اقلام به نمایش گذاشته در این نمایشگاه شگفت زده خواهند شد.

بیال گفت: “بسیاری از بازدیدکنندگان ممکن است این اقلام را قبلا و بدون آگاهی از ارتباط آنها با تاریخ جنبش دگرباشان جنسی دیده باشند.من از اینکه که به یمن این تور صوتی جدید، این روایت ها با غرور مطرح میشوند، هیجان زده هستم. میل جنسی همیشه و در همه جوامع وجود داشته است و  این که موزه بریتانیا آن را برجسته کرده است، بسیار مهم است. امیدوارم که بسیاری از مردم این تور صوتی را گوش کرده یا دانلود کنند تا از بازدیدشان از نمایشگاه لذت ببرند.”

لینک های مرتبط:

https://www.gaystarnews.com/article/the-secret-gay-history-of-russia/#gs.AQxjoMY

https://www.gaystarnews.com/article/tchaikovsky-secret-gay-history/#gs.0D59F5o

https://www.gaystarnews.com/article/secret-raunchy-gay-history-versailles/#gs.JUv_c9E

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

فیس بوک ما:

https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:
http://dharmamartia.org
صفحه خبر وب سایت:
http: / /news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
dharma_martia
توییتر ما:
@DharmaMartia
کانال تلگرام ما:
https://telegram.me/DharmaMartia
همکاران ما:
رسانه همیاری:
http://media.hamyaari.ca
سایت خودنویس:
www.Khodnevis.co
فضای اختصاصی دارما و در مارتیا تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
http://planettransgender.com

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/british-museum-connects-11000-years-of-lgbtq-history/

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)