سازمان حقوق بشر ایران، (۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷): حکم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود، هفته گذشته در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود، جعفر فیروزخانی اهل هشترود احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “جعفر فیروزخانی سال ۱۳۹۳ به اتهام قتل مالک یک بنگاه اتومبیل در نجف آباد اصفهان بازداشت و در دادگاه عمومی این شهر به اعدام محکوم شد.” وی همچنین گفت: “جعفر با اینکه سال‌ها در اصفهان زندگی می‌کرد جهت خرید یک دستگاه ماشین پراید به این بنگاه ماشین مراجعه می‌کند که پس از گذشت مدت زمانی معلوم شد که مقتول ماشین پراید را گران قیمت به وی فروخته است و پس از درگیری با مالک بنگاه او را به قتل می‌رساند و در طول این چند سال نتوانست رضایت خانواده مقتول را به‌دست بیاورد.”

گفتنی است، این زندانی پیش از اعدام در زندان نجف آباد اصفهان نگهداری می‌شد، اما چند روز پیش از اجرای حکم به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود.

اعدام این زندانی با وجود گذشت بیش از یک هفته از سوی رسانه‌های داخلی در ایران اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com