تا حالا به دلایل بی‌پایه و اساسی که افراد بر اساس آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا رابطه‌شان را با دوست دختر یا دوست پسرشان جدی‌تر کنند و وارد زندگی مشترک شوند فکر کرده‌اید؟
ورود به زندگی مشترک، مسئله‌ای مهم و گامی تأثیرگذار در زندگی است اما متأسفانه بسیاری از افراد این مرحله از زندگی را سبک می‌شمارند و با دلایل اشتباه برای ورود به زندگی مشترک، خود و شریکشان را در کوتاه مدت و یا دراز مدت متحمل آسیب‌های زیادی می‌کنند.
به‌عنوان اعضای اقلیت‌جنسی و جنسیتی که در بسیاری از ابعاد زندگی با انواع فشارهای روحی، تبعیض و نگرانی مواجه هستیم، داشتن یک شریک زندگی که همان‌طور که ما تکیه‌گاه او هستیم، تکیه‌گاه ما باشد بسیار حیاتی است. پس چه‌بهتر که در برداشتن این قدم از زندگی خود، احتیاط بیشتری به خرج دهیم.

برخی دلایل غلط برای ورود به زندگی مشترک این‌ها هستند:

۱. فرد نمی‌خواهد احساسات معشوق خود را جریحه‌دار کند.
اگر به خاطر اینکه نگران احساسات معشوقتان هستید با او وارد زندگی مشترک شوید؛ هیچ فکر کرده‌اید که بعد از اینکه از این رابطه خسته شدید و بعد از مدتی آن‌ها را ترک کردید و یا رابطه‌ای خارج از تعهدتان با شخص دیگری برقرار کردید، چه بلایی سر عواطف معشوقتان خواهد آمد؟

۲. فرد قدرت نه گفتن ندارد.
متأسفانه اگر شما قادر نباشید تا بین نیازهای خود و دیگران تفاوت قائل شوید و نیازهای خود را بخصوص در تصمیم مهمی مانند ورود به زندگی مشترک در اولویت قرار دهید، دیر یا زود در رابطه به انواع مشکل برخورد می‌کنید.

۳. فرد از نظر جسمی/جنسی به شریک خود کشش ندارد اما به دلیل رفتار خوب او تصمیم می‌گیرد با وی وارد رابطه زندگی مشترک شود.
سؤال اصلی اینجاست اگر این دلیل اصلی شما است، در دراز مدت چه رفتاری با شریک زندگی خود که از شما انتظار عشق و توجه دارد، نشان می‌دهید؟

۴. دوستان صمیمی فرد معشوق او را تائید می‌کنند.
اگر این دلیل اصلی شما برای ورود به زندگی مشترک است، شاید بهتر باشد از دوستانتان بخواهید تا با معشوقتان وارد زندگی مشترک شوند! به یاد داشته باشید در نهایت شما هستید که خود و دیگری را درگیر یک رابطه احتمالی پر از مشکل می‌کنید و این شما و طرف مقابلتان هستید که بر اثر مشکلات رابطه و جدایی احتمالی آسیب می‌بینید نه دوستانتان!

راههای ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)