مدافعان دگرباش لبناني از لبنانی های ساکن دیگر کشورها خواستند كه براي تغيير در انتخابات آتی فعالانه شرکت کنند. این اولین باری است که افراد دارای ملیت لبنانی میتوانند در خارج از مرزهای این کشور در انتخابات شرکت کنند.

 مجموعه اي از ويدئوهاي منتشر شده در شبکه های اجتماعی، مردم را به شرکت در انتخابات براي تغيير در لبنان تشویق میکنند.

 اگرچه لبنان از میان كشورها در خاورميانه، به عنوان كشوري پيشرفته تر در رابطه با حقوق دگرباشان در نظر گرفته میشود،

رابطه جنسي با همجنس در این کشور، تحت قانون مجازات ٥٣٤ غيرقانوني است. اما، از آنجا که اين قانون در ده سال گذشته و پس از تصويب مورد استفاده چندانی قرار نگرفته است، شهروندان دگرباش بسیاری قادر به زندگي آشكارتری شده اند.

 فستيوال زيرزميني جشن غرور در شهر بيروت که در سال گذشته برگزار شده و شامل مجموعه اي از رويدادهاي برپايه هنر بود، ماه آينده امسال بازخواهد گشت. فمينيست هاي حامی حقوق تراجنسی ها، ماه گذشته در اين كشور با شرکت در راهپيمايي روز جهانی زن، خواستار رعایت حقوق انسانی تراجنسی ها شدند.

 در حال حاضر، برخی از كانديداهاي انتخابات آتی که در روز ششم ماه مي برگزار خواهد شد، به صورت آشكارا خواستار لغو قانون مجازات ٥٣٤ هستند.

 بنياد آزادي و برابري عرب:

بنياد آزادي و برابري عرب با راه اندازی وبسايتي نام تمامي كانديداهاي پارلمان را در ليست قرار داده است و با این کار آنها را از نظر موضعشان در رابطه با حمایت از حقوق دگرباشان جنسی، مورد مقایسه قرار داده است.

 همزمان با راه اندازي اين وبسايت، ويدئوهاي زیادی از دیروز در شبکه های اجتماعي منتشر شدند. نخستين ويدئو شهروندان لبناني ساكن خارج را هدف ميگيرد چرا که آنها قادر هستند كه براي نخستين بار از راه دور راي دهند.

 در لبنان، شهروندان با برگزرای رفراندوم، اعضاي پارلمان که پس از پیروزی در انتخابات مسئول انتخاب ریيس جمهور خواهند بود، را انتخاب میکنند. رييس جمهور نيز نخست وزير، یعنی همان كسي كه كابينه را تشكيل خواهد داد، را تعيين ميكند، .

درحال حاضر، ميشل عون رييس جمهور و  سعيد حريري نخست وزير اين كشور هستند.

 در پي ناآرامي سياسي سال اخير در اين كشور، در لیست نامزدهای انتخابات ماه مي تعدادي كانديداي جوان، كه برخی از آنها بطور مستقل فعاليت ميكنند، دیده میشوند. تعدادی از این نامزدها در حال ارتقاي حقوق مدني، از جمله  حقوق زنان، ازدواج مدني و حقوق دگرباشان هستند.

 ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.co
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

مترجم : احسان پارسي
ويرايش : ارسلان

 منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/lebanon-vote-for-change/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)