روز گذشته شمار بسیاری از شهروندان در شهرهای مختلف، علیرغم حضور گسترده نیروهای امنیتی، در پیاده‌روی «پنج شنبه‌های سپید» که از سوی کمپین رفراندوم آزاد فراخوان شده است، شرکت کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، به دنبال فراخوان پیاده‌روی «پنج شنبه‌های سپید» از سوی کمپین رفراندوم آزاد، فضای شهرهای مختلف در روز گذشته ششم اردیبهشت امنیتی گشت با این حال شماری از شهروندان در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، میاندوآب، اصفهان، شیراز و رو‌به‌روی سفارت جمهوری اسلامی در آذربایجان به این حرکت اعتراضی پیوستند.

کمپین رفراندوم آزاد در فراخوان این جنبش اعتراضی از همگان می‌خواهد فقط یک نماد سپید روزهای پنجشنبه به پیاده‌روی بروند؛ این حرکت ضمن درخواست برای برگزاری رفراندوم آزاد، اتحاد عینی بین شهروندان ایرانی برای ترقی کشور را فراهم می‌سازد.

شایان ذکر است که روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه حشمت‌الله طبرزدی، مدیر کمپین رفراندوم آزاد، از سوی وزارت اطلاعات احضار و در خصوص این جنبش مورد بازجویی قرار گرفت.

مأموران اطلاعات به این فعال سیاسی هشدار داده و او تهدید کرده اند.

کمپین رفراندوم آزاد در هفته آغازین فعالیت‌اش با حمایت صدها هزار تن از شهروندان ایرانی رو به رو شد. در این کمپین از همه اقشار دموکراسی‌خواه و مخالف حکومت جمهوری اسلامی دعوت شده است تا با اتحاد با یکدیگر مقدمات گذار از این نظام به یک دموکراسى سکولار پارلمانى را فراهم کنند.

کمپین رفراندوم ازاد همچنین در پی انتشار نامه ۱۵ تن از شخصیت های سیاسی و حقوق بشری برای برگزاری رفراندوم آزاد مورد توجه و حمایت ویژه قرار گرفته است. تا جایی که بسیاری از فعالان سیاسی و مقامات جمهوری اسلامی – از جمله رئیس جمهور – به گونه‌ای به آن واکنش نشان دادند.

تصاویر ارسال شده از سوی شهروندانی که به جنبش پیوستند در پی می‌آید:

  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۸٫۲۳
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۸٫۲۸
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۸٫۳۵
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۸٫۴۰
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۸٫۵۰
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۹٫۰۲
  • ۲۰۱۸-۰۴-۲۶ ۲۲٫۳۹٫۱۵

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)