دولت تایلند در حال فراهم کردن مقدمات معرفی قانونی که امکان ثبت مدنی روابط همجنسخواهانه را فراهم میکند، می باشد.

کمیته فرعی در وزارت دادگستری پیش نویس این لایحه را تهیه کرده است. پیش نویس این طرح در ماه مه برای تصویب هیأت وزیران ارائه خواهد شد.

یکی از کارمندان اداره حفاظت از حقوق و آزادی دادگستری (RLPD) تایلند در گفتگویش با چند رسانه ای ملت گفت: “وزارتخانه قصد دارد پیش نویش این قانون را در طول مدت دولت کنونی اعلام کند.”

به رسمیت شناختن مدنی روابط همجنسخواهانه به زوج های همجنسگر کمک می کند تا از حقوقی مشابه با افراد دگرجنسخواه خود را برخوردار شوند.

در سال گذشته، وزیر دادگستری وعده داد که به درخواست خود عمل کند و از دولت بخواهد که نقض حقوق انسانی همجنسگرایان متوقف شود.

بسیاری امیدوارند که قانون جدید گامی مثبت در جهت رسیدن به برابری ازدواج در تایلند باشد.

بیایید امیدوار باشیم

طرفداران دگرباشان از هرگونه پیشرفت استقبال میکنند. اما آنها به این واقعیت که دولت تایلند موضعی محافظه کارانه در برابر  سنت های تایلند دارد، آگاه هستند.

نایانا سوپاپونگ، از فعالان و حامیان حقوق دگرباشان جنسی گفت: “اغلب اوقات محتوای قانون در مرزهای تعیین شده قواعد و سنت هایی که رعایت حقوق مردم را تصمین نمیکند، باقی میماند.

همانند پیش نویس قبلی، که برابری در ازدواج را، با محدودیت ها و شرایط بسیاری امکان پذیر می ساخت. این نشان داد که دولت هنوز ذهنیتی همجنسگراستیز دارد.”

تایلند در مورد مسائل دگرباشان جنسی، یکی از پیشروترین کشورهای آسیا است. بسیاری امیدوار بودند که با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در همسایگی تایوان، قانون برابری ازدواج در این کشور نیز تبئین شود.

تایلند در سال ۲۰۱۵ قانون برابری جنسیتی را برای محافظت از دگرباشان جنسی از تبعیض بر اساس هویت جنسی و جنسیت معرفی کرد. علی رغم تصویب این قانون، تا به امروز، زوج های همجنسگرا از حقوق مشابه با همتایان دگرجنسخواه خود برخوردار نیستند.

فعالان حقوق دگرباشان جنسی امیدوارند که قانون جدید موجب ایجاد عدالت در مسائلی نظیر حقوق مالکیت، خدمات پزشکی و درمانی و ارث شود.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.co
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

 منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/thailand-set-to-make-a-civil-partnership-law-for-same-sex-couples/#gs.XP7KR80

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)