این موج کم و بیش در همه‌ جای دنیا وجود دارد که جامعه، اطرافیان و رسانه‌های هر کشور با کمک تبلیغات و دیگر ابزارهایی که در اختیار دارند با نشان دادن وسواس زیاد پیرامون عشق رمانتیک و عاشقانه، تلاش می‌کنند تا تصویری را ارائه دهند که نشان می‌دهد مجرد بودن بد و متأهل بودن خوب است! متأسفانه ما اعضای جامعه اقلیت جنسی و جنسیتی هم از این موج در امان نیستیم.
اما حقیقت چیز دیگری است. افراد می‌توانند مجرد و خوشحال و یا متأهل و خوشحال باشند.
نکته مهم این است که اگر هم‌اکنون احساس خوبی نسبت به زندگی شغلی با اجتماعی خود ندارید، تضمینی وجود ندارد که با وارد رابطه شدن این وضعیت تغییر کند. اجازه ندهید موج تبلیغات گسترده پیرامون عشق و قرارهای عاشقانه و روز ولنتاین این موضوع را به شما تلقین کند که ریشه‌ی ناخوشی شما در مجرد بودنتان نهفته است.
شک نکنید برای سهامداران کمپانی‌های بزرگ و کوچک زندگی عشقی و سلامت روان شما کمترین اهمیتی ندارد بلکه آنچه آن‌ها به آن ارزش می‌نهند، پولی است که زوج‌ها تحت تاثیر تبلیغات خرج می‌کنند. تبلیغاتی که به افراد القاء می‌کند برای داشتن یک رابطه‌ی عاشقانه موفق باید به گران‌ترین رستوران‌ بروند، بهترین هدیه را بدهند یا بگیرند و سفرهای دونفره‌ی پرخرجی بروند!
چه مجرد باشید چه نباشید، اگر این حقیقت را درک کنید که رابطه‌ عاطفی شما و سلامت آن برای سرمایه‌داران کسب و کارهای کوچک و بزرگ یا حتی دنبال‌کنندگان شما در فضای مجازی کوچکترین اهمیتی ندارد؛ بهتر می‌توانید بر روی انجام کارهایی تمرکز کنید که واقعا خوشحالتان می‌کنند.
به جای اینکه تحت تاثیر تبلیغات و پست‌های دوستانتان در فضای مجازی از قرارهای عاشقانه‌شان باشید و به این فکر کنید که مجرد بودن شما نشانه‌ی شکست شما در زندگی اجتماعی‌تان است؛ به این فکر کنید که خودتان واقعا به دنبال چه چیزی در زندگی هستید؟ جواب هرچه باشد درست است. زیرا چیزی است که خودتان می‌خواهید نه چیزی که دیگران به شما القا می‌کنند که برای شاد بودن لازمش دارید.
زندگی شما یک شوی تلویزیونی نیست که قرار باشد دیگران را هیجان‌زده و میخکوب کند، زندگی شما یک تابلوی نقاشی است که نقاش آن خودتان هستید و کسی هم که قرار است به آن خیره شود از دیدنش لذت ببرد بازهم خودتان هستید.
اگر هم‌اکنون مجرد هستید به جای احساس سرخوردگی و شکست از این وضعیت، تکانی به خودتان بدهید و نهایت استفاده را از زندگی مجردی خود ببرید.
ورزش کنید، هنر مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید، کتاب بخوانید، با دوستان یا خانواده‌ی خود وقت بگذرانید در کارهای خیریه داوطلب شوید، تجربه کسب کنید و شخصیت خود را آن‌گونه که می‌خواهید، پرورش دهید.
شادی شما، چیزی بیشتر از “وضعیت تاهل” شماست.
راههای ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)