◻تنها ۴۰ درصد زلزله زدگان کانکس گرفته‌اند/ استاندار کرمانشاه مدیران بی‌کفایت مناطق زلزله‌زده را عزل کند

▪عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، بایادآوری‌اینکه تنها ۴۰ درصد مردم مناطق زلزله‌زده از سکونت در کانکس بهره‌مند شده‌اند از استاندار خواست به دلیل عدم‌ ساماندهی این بخش درجهت جایگزینی افراد صاحب ایده بجای مدیران کنونی اقدام کند.

▪شهاب نادری با یادآوری اینکه مردم مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه هنوز با مصائب بسیاری مواجه هستند گفت: بنیاد مسکن و بانک‌ها خود بنای یک زلزله اقتصادی را ایجاد کرده‌اند، چرا که از زمانی که دولت مصوب کرده که به زلزله‌زدگان وام‌هایی اعطا شود، مدیران بانک‌ها با برخورد سلیقه‌ای خود به دلیل ایجاد شرایط همراه با استرس، مشکلاتی را برای مردم این مناطق به وجود آورده‌اند.

▪نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی، در مورد کمبود کانکس‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم زلزله‌زده ادامه داد: قرار بود بنیاد مسکن تعدادی کانکس به مردم این منطقه تحویل دهد و با وجود اینکه که بنیادهای فعال در این منطقه حق‌الزحمه‌ای را برای ساماندهی این بخش دریافت می‌کنند اما در عمل شهر را رها کرده‌اند.

▪نادری با بیان اینکه رهاسازی نخاله‌ها چهره ناخوشایندی را به شهرهای زلزله‌زده داده که بیانگر ضعف مدیریت در این بخش است، خاطرنشان کرد: ما بعد از مشاهده این صحنه‌ها به مدیران مربوطه تذکر داده‌ایم وX امیدواریم اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند تا در پی آن وضعیت شهر به حالت اول خود بازگردد.

▪وی تصریح کرد: هم‌اکنون از استاندار پر تلاش کرمانشاه درخواست می‌کنیم که تمام مدیرانی که هیچ هنری نداشته و بجای رفع مشکلات تنها سنگ‌اندازی می‌کنند را به سرعت عزل کند.

▪این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از نحوه توزیع کانکس ها در شهرهای مناطق زلزله زده اظهار کرد: تاکنون تنها ۴۰ درصد مردم جهت سکونت از کانکس بهره‌مند شده‌اند که آن هم از طریق منابع مالی که خیرین در اختیار قرار داده‌اند صورت گرفته است، و این در حالی است که طی جلساتی که با مسئولان داشتیم قرار شده بود ۲۱۸ کانکس به مردم زلزله‌زده تحویل داده شود، اما از این تعداد تنها ۶۰ کانکس توزیع شده است، از سوی دیگر بنا بود به برخی افراد بجای کانکس مبلغ ۵میلیون تومان پرداخت شود که در نهایت نه این مبلغ و نه کانکس داده شد.

▪عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، تاکید کرد: در شهری که دارای دوازده هزار خانوار است تنها حدود ۵۰۰ خانوار از کانکس بهره‌مند شده‌اند و چنین شرایطی می‌طلبد که بنیاد مسکن پای کار بیاید و اگر مسئولان این بنیاد می‌خواهند نانی که سر سفره خانواده‌شان می‌برند حلال باشد، باید مطابق با حقوقی که برای مدیریت خود دریافت می‌کنند، کار کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)