فصل چهاردهم سریال گریز آناتومی یکی از پیشروترین هاست. بهترین قسمت این سریال، شاید قسمتی بود که دو هفته پیش پخش شد و در آن، کیسی که توسط هنرپیشه تراجنسی به نام الکس بلو دیویس اجراء میشود، با ابراز جنسیت خود، برای همکارانش آشکار سازی کرد.

“دکتر بیلی، من یک با افتخار یک مرد تراجنسی هستم.” اینها جملات کیسی در این قسمت از سریال است. “من دلم میخواهد که افراد پیش از دانستن سوابق پزشکی ام، بشناسند.”

آشکارسازی کیسی طبیعی انجام شد و حس همدردی را بر انگیخت. ما شاهد شکلگیری داستان کیسی در این قسمت از سریال بودیم به طوری که آشکارسازی وی به عنوان یک تراجنسی، علی رغم نحوه آشکارسازی دگرباشان جنسی در دیگر فیلم و سریال ها، نه تنها موجب شک بینندگان نشد، بلکه تبدیل به بخشی از شخصیت اش گردید.

و این سریال، داستان منحصر به فردش پیرامون افراد تراجنسی را با اضافه کردن داستان فرد تراجنسی دیگری که توسط کندیس کین، کسی که در “من کین هستم” ، “شفاف” و “جادوگران” نیز بازی کرد، اجراء میشود ادامه خواهد داد. او همچنین نقش تکراری را در سریال تلوزیونی کوتاه شبکه تلوزیونی ای بی سی آمریکا  به نام “پول سکسی کثیف” به عنوان یک تراجنسی بازی کرده است.

به گفته گزارشگر هالیوود، کین در چندین قسمت سریال گریز آناتومی به عنوان فرد تراجنسی که برای انجام عمل تطبیق جنسیت به بیمارستان مراجعه میکند حضور خواهد داشت.

دست اندر کاران سریال گریز آناتومی، پس از خواندن داستان زن تراجنسی به نام هی لی آنتونی که به جس تینگ، مدیر بخش جراحی مرکز پزشکی تراجنسی ها و مرکز جراحی مونت سینای در تدوین روشی نوین در جراحی تطبیق جنسیت کمک کرده بود، تصمیم به شمول شخصیتی تراجنسی در این فصل از سریال گرفتند.

کریستا فرنوف، از عوامل تهیه سریال به گزارشگر هالیوود گفت:”این روش نوین در جراحی، بازسازی عضو جنسی زن را متحول کرده است. ما فکر کردیم شمول یک شخصیت تراجنسی که توسط کندیس اجرا میشود در این سریال جذاب خواهد بود.”

کین در گفتگویی با گلامور جزییاتی از نقش اش در این سریال را با ما در میان گذاشت:” شخصیتی که من بازی میکنم، پزشکی بسیار هوشمند و بی حاشیه به نام میشل ولز است که در تعاملی نزدیک با شخصیت های دیگر داستان، جس ویلیامز و دبی الن است.”

کین تا به حال، در ضبط دو قسمت از این سریال حضور داشته است، اما وی نتوانست به ما بگوید که آیا در قسمت های بیشتری حضور خواهد داشت یا خیر.

نکته مهم در مورد شخصیت کیسی در این داستان این است که تراجنسی بودن وی، همانند شخصیت واقعی کین، مساله عجیبی نبوده و بخشی از شخصیت طبیعی وی محسوب میشود.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:
‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.org
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:

https://www.glamour.com/story/greys-anatomy-transgender-storyline

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)