نیروهای امنیتی طی هفته گذشته شهریار گلوانی، محمد بم و مهرزاداصفهان پور را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شهریار گلوانی، نویسنده، مترجم و منتقد ادبی، ۱۴دی‌ماه در منزل شخصی خود در شهرستان خوی بازداشت شده و تا زمان انتشار این خبر اطلاعی از وضعیت او بهدست نیامده است.

 شهریار گلوانی از فعالین شناخته‌شده فرهنگی در شهرستان خوی است و با نشریات محلی و سراسری همکاری دارد.

محمد بم، شاعر ساکن آبادان نیز ۱۲ دی‌ماه در پی شرکت در تظاهرات سراسری از سوی نیروهای امنیتیبازداشت شده است و از محل نگهداری وی خبری در دست نیست.

همچنین نیروهای امنیتی مهرزاد اصفهان پور هنرمند و خواننده را در روز دهم دی ماه در اصفهان بازداشتکرده‌اند.

تا کنون از اتهام وی اطلاعی به دست نیامده است.

نیروهای امنیتی از هفتم دی‌ماه و از نخستین روز تظاهرات سراسری بازداشت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشت ۲۱۰۰ تن از ۳هزار تن از سوی مقامات جمهوری اسلامی تأیید شده است.

وضعیت جسمی این بازداشت‌شدگان نامشخص است و بسیاری از آن‌ها از حق دسترسی به وکیل محروم و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

گفتنی است نیروهای امنیتی از دیدار زندانیان با خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کنند. همچنین بیم شکنجه فیزیکی زندانیان می‌رود.

بیش از ۷۱ شهر در تظاهرات سراسری ضددولتی در ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب شهروندان معترض زدند.

پس از سرکوب خشن معترضان در ایران، شهرهای ایران در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در آن‌ها برقرار است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفر ممنوع است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com