سازمان حقوق بشر ایران، ۱۴ دی ماه ۱۳۹۶: صبح روز جاری دو زندانی از متهمان ورامین با اتهام قتل در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. پیش‌تر خبر اعدام یک کودک-مجرم از سوی رسانه‌های رسمی منتشر شده بود.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، پنج‌شنبه ۱۴ دی ماه، یک زندانی به نام ابولفضل قربانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد. وی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود از چهار سال پیش در زندان بسر می‌برد.

ابوالفضل قربانی روز دوشنبه ۱۱ دی از بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. به همراه وی دو زندانی دیگر به نام‌های امیرحسین پورجعفر و محمد کریمی هم به سلول انفرادی منتقل شده بودند.

پیشتر رسانه‌های رسمی خبر اعدام امیرحسین پورجعفر را که هنگام قتل تنها ۱۶ سال سن داشت منتشر کرده بودند. این کودک مجرم به اتهام قتل و تجاوز به بک دختر خردسال افغانستانی به اعدام محکوم شده بود.

محمد کریمی دیگر زندانی که جهت اجرای حکم به پای چوبه دار رفته بود موفق شد تا یک ماه از شاکیان پرونده خود مهلت بگیرد. این بار دومی بود که محمد به پای چوبه دار می‌رفت، با این حال اگر نتواند تا ماه آینده ۸۰۰ میلیون تومان برای شاکیان پرونده تهیه کند، اعدام خواهد شد.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «امیرحسین پورجعفر تا آخرین لحظه به پدر ستایش التماس می‌کرد که وی را ببخشد ولی پدر ستایش هیچ حرفی نزد و دستی اجرای حکم را کشید.»

گفتنی است، هر سه این زندانیان متهمان ورامین بودند. اعدام ابوالفضل قربانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)