سازمان حقوق بشر ایران، ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶: امیرحسین پورجعفر که در سن ۱۶ سالگی مرتکب قتل و تجاوز به یک دختر خردسال شده بود قرار است روز پنج‌شنبه اعدام شود.

بنا به گزارش ایلنا، مجتبی فرحبخش وکیل امیرحسین پورجعفر خبر داد که طبق ابلاغیه صورت گرفته از سوی مرجع قضایی، قرار است، حکم قصاص امیرحسین در روز پنج‌شنبه ۱۴ دی ماه اجرا شود.

وی همچنین گفت: «در طول ماه‌های گذشته و از طرق مختلف برای جلب رضایت اولیای دم اقدام کردیم که متاسفانه هیچ یک از آن‌ها نتیجه‌بخش نبود.»

پیش‌تر وکیل «امیرحسین پورجعفر» به یک رسانه رسمی گفته بود، وی متولد ۲۶ آذر ماه ۱۳۷۸ است و با این حساب در زمان ارتکاب قتل ستایش در ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۵ هنوز ۱۶ سال تمام هم نشده بود.

مهر ماه سال جاری نیز یکبار از سوی مقامات قضایی گفته شد که قرار است امیرحسین اعدام شود ولی اعدام وی به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد.

باوجود تاکید صریح کنوانسیون حقوق کودک مبنی بر اینکه افرادی که زیر سن ۱۸ سال مرتکب جرم می‌شوند نباید به مجازات غیرقابل بازگشت محکوم شوند، سال میلادی گذشته، نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران موفق به ثبت اعدام پنج کودک-مجرم در ایران شده است.

پیش‌تر سازمان حقوق بشر ایران نسبت به شروع موج اعدام به دلیل اعتراضات اخیر و به قصد ایجاد ارعاب در بین مردم هشدار داده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)