سازمان حقوق بشر ایران، ۴ دی ماه ۱۳۹۶: منابع رسمی خبر از اعدام فردی با اتهام چندفقره قتل در زندان رجایی شهر کرج دادند که به نظر می‌رسد جزء اعدام‌های چهارشنبه بوده باشد. در این روز دستکم ۸ زندانی در این زندان اعدام شدند که تاکنون تنها دو اعدام به تایید منابع رسمی رسیده است.

بنا به گزارش جوان آنلاین، فردی که با اتهام چندفقره قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان رجایی شهر کرج اعدام شده است. هویت فرد اعدام شده «غدیر شیخ‌جو» عنوان شده است که به گفته این منبع اتهام قتل ۳ زن و ۲ مرد را در ۲۰ سال پیش در پرونده خود داشته است.

گفتنی است، سازمان حقوق بشر ایران پیش‌تر خبر از اعدام دستکم ۸ زندانی در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه در محوطه این زندان داده بود که غالبا با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند. در همین روز چهار زندانی دیگر این زندان که با اتهام سرقت مسلحانه به اعدام در ملأ عام محکوم شده بودند در مکان نامعلومی اعدام شدند.

منابع مطلع از داخل زندان رجایی شهر در گفتگو با سازمان حقوق بشر ایران از انجام هرگونه اعدامی پس از روز چهارشنبه در این زندان اظهار بی‌اطلاعی کردند. با این وجود به نظر می‌رسد «غدیر شیخ‌جو» یکی از ۸ اعدامی روز چهارشنبه بوده باشد.

پیش از این روزنامه ایران در تاریخ ۳۰ آذر ماه یکی دیگر از اعدام‌های روز چهارشنبه را تایید کرده بود. در گزارش روزنامه ایران به اعدام یک زندانی به نام «نیما» اشاره شده بود که به اتهام قتل یک پلیس در منطقه باغستان کرج در خرداد ماه ۱۳۸۶ به اعدام محکوم شده بود.

طبق گزارش سازمان حقوق بشر ایران این فرد «نیما اسماعیلیان» از بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com