ماف نیوز: یک زندانی سیاسی سابق در سلماس علیرغم تغییر حکم به حبس تعلیقی، مجددا به زندان محکوم شده و جهت اجرای حکم به زندان منتقل شد. اتهام وی «همکاری با یکی از احزاب کُردی» است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، «فرامرز مامدی» فرزند اسعد از اهالی روستای دیرک سلماس علیرغم تقلیل مدت زمان محکومیتش به حبس تعلیقی، مجددا به دستور دستگاه قضایی به زندان سلماس منتقل شد‌.

«فرامرز مامدی»


وی هم اکنون با دو پرونده در رابطه با «همکاری با احزاب کُردی» روبرو است و به او اعلام شده بود در صورتی که خود را جهت سپری‌کردن سه سال حبس به زندان سلماس معرفی نکند، وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی وی مصادره خواهد شد.

در بهار سال ۱۳۸۸ بعد از بازداشت در سلماس و ۴۰ روز بازجویی در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات، به دلیل آنکه آن زمان دادسرای انقلاب در سلماس وجود نداشت، دستگاه قضایی در شهر خوی توسط قاضی نوروزی حکم ۳ سال زندان را به اتهام «همکاری با احزاب کُردی» برایش صادر کرد. سپس همان حکم در دادگاه انقلاب ارومیه در شعبه‌ی سوم به صورت غیابی توسط قاضی رضایی به ۷ سال افزایش یافت. این حکم پس از اعتراض وی در شعبه‌ی ۱۴ تجدیدنظر استان در ارومیه توسط قاضی کوه‌کمره‌ای به تعلیقی تغییر یافت.

فرامرز مامدی مجددا در پاییز ۱۳۹۵ بازداشت گردید و در اواخر سال ۱۳۹۵ حکم وی در شعبه‌ی ۱۰ در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال افزایش یافت و سپس با وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)