ماف نیوز: «کامبیز عباسی» زندانی عقیدتی از اهالی سنندج، آخرین سال حبس خود را در زندان رجایی‌شهر کرج سپری می‌کند. او به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کامبیز عباسی در آخرین سال از حبس خود همچنان از حق دسترسی به نشریات و کتب دلخواه در زندان محروم بوده و از هفت سال پیش نتوانسته است از حق برخورداری از مرخصی استفاده کند.

اتهام وی عضویت در برخی از گروههای مذهبی اهل سنت است که جمهوری اسلامی، آنها را «تروریست» می‌نامد و چند تن از افرادی که همزمان با وی دستگیر شده بودند، با اتهام «محاربه» اعدام شدند.

او در روز ۲۳ آذر ۱۳۸۹ توسط ماموران امنیتی اداره‌ی اطلاعات سنندج بازداشت و به بازداشتگاه این اُرگان امنیتی منتقل شد. او تا سال ۱۳۹۰ در حبس انفرادی به سر برده و به علت ادامه‌ی بازجوییها از حق استفاده از تلفن و یا ملاقات با خانواده هم محروم بود.

بعد از انتقال به زندان رجایی‌شهر کرج و استمرار ‎عدم امکان تماس با خانواده و عدم برخورداری از حق انتخاب وکیل، از سوی قاصی محمد مقیسه در دادگاه انقلاب تهران مورد محاکمه قرار گرفت.

نهایتا روز ۶ اسفند ۱۳۹۳ از زندان رجایی شهر کرج جهت ابلاغ تایید حکم به ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺷﻌﺒﻪ ٢٨ احضار ﺷﺪه و به هشت سال حبس تعزیری محکوم گردید.

کامبیز عباسی، پاییز ۱۳۹۷ با اتمام مدت زمان حبس از زندان آزاد خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com