سازمان حقوق بشر ایران، ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶: چهار زندانی که به اعدام در ملأ عام محکوم شده‌اند از روز شنبه به سلول انفرادی منتقل شده‌اند و ۱۰ زندانی نیز که عمدتا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند از روز گذشته جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز شنبه ۲۵ آذر ماه چهار زندانی که به اعدام در ملأ عام محکوم شده‌اند، از بند ۵ زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود. این چهار زندانی به اتهام سرقت مسلحانه از سوپر مارکت‌های تهران به اعدام در ملأ عام محکوم شده‌اند و دو تن از ایشان «مسلم محمدی» و «محسن کمالی» نام دارند.

گفته می‌شود قرار است حکم این چهار زندانی طی رزوهای جاری در خیابان‌های تهران به اجرا درآید.

همچنین روز دوشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۰ زندانی که عمدتا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند از بندهای مختلف این زندان به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود.

هویت پنج تن از این زندانیان، «پیمان شیخی»، «امیر عباسی»، «محمدرضا قرائت»، «مصطفی چاردولی» و «امیرعباس اردستانی» احراز شده است.

معمولا روزهای چهارشنبه احکام اعدام در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درمیاید و این ده زندانی در صورتی که موفق به اخذ رضایت و یا مهلت از شکات پرونده‌های خود نشوند در این روز اعدام خواهند شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)