شرکت جدیدی که به تازگی و توسط اعضای شبکه کشوری پلیس های دگرباش تاسیس شده است، برای طراحی محیط کار به شکلی که پذیرای تراجنسی ها باشند، خدمات ارائه میکند.

فیلم جدیدی برای راهنمایی کسانی که میخواهند محیط کارشان پذیرای افراد تراجنسی باشد منتشر شده است. سازنده این فیلم میخواهد که نشان دهد که راهکارهای پیشنهادی نگران کننده و یا مشکل نیستند.

فیلم فوق الذکر که تراحنسی  در محیط کار نام دارد، توسط دو فعال با جنسیت سیال تراجنسی به نام های فاکس فیشر و اول استغانیا با همکاری شبکه کشوری پلیس های دگرباش در انگلستان تولید شده است.

اول به گی استار نبوز میگوید:” اطمینان از اینکه رفتار مجترمانه ایی با افراد تراجنسی در محیط کار میشود نبابد مشکل بزرگی محسوب شود.”

این دو فعال میگویند، اولین قدم ها برای شمول تراجنسی ها در محیط کار، میتواند معرفی سیاست ها و یا ایجاد امکان استفاده از تسهیلات همانند دستشویی و سرویس های بهداشتی مطابق با جنسیت افراد تراجنسی باشد.

همچنین مهم است که کارفرمایان از آموزش کارمندان خود برای دوستانه کردن محیط برای تراجنسی ها، اطمینان حاصل کنند.

اول میگوید این فیلم با این امید ساخته شده است که بتواند موجب شروع گفتمان در رابطه با مشکالات تراچنسی ها در محیط کار شود.

در این فیلم، مدل های تراجنسی مانند کریسی بنتلی و خلبان هلیکوپتر، آیلا هولدوم شرکت دارند. هولدوم از خدمه سابق و در زمان خود، تنها زن آشکارا تراجنسی خلبان بود. او همچنین در عملیات جستجو و نجات در کنار پرنس ویلیام خدمت کرده است.

تمام امید فعالانی که در تولید این فیلم نقش داشته اند این است که بتواند ابزارهایی را که برای آسانتر کردن محیط کار برای تراجنسی ها لازم اند را فراهم کند.

اول میگوید: :” وقتی که ایده این فیلم مستند در شبکه کشوری دگرباشان پلیس مطرح شد، هدف این بود که مسایل تراجنسی ها در محیط کار را به پلیس ها معرفی کند. پس از بررسی های دقیق به این نتیجه رسیدیم که هدف این فیلم باید افزایش آگاهی باشد. این مساله تبدیل به فرصتی برای ایجاد تغییر از درون و به امید تعییر فضای کاری در نیروی پلیس شد.

از ویژگی های دیگر این فیلم این است که همه دست اندر کاران این فیلم تراجنسی هستند. اگر چه که فیلم برای مخاطبان گسترده تری ساخته شده است.

در نهایت اول و فوکس امیدوارند که این فیلم مستند، به منبعی مفید برای محیط های کاری مختلف تبدیل شود.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:
‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/#home
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.org
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

 www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
www.planettransgender.com ‏‎

منبع: 

Making your workplace trans inclusive is not hard. This is how to do it

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)