رمضان غدیرف، رهبر پاکسازی وحشتناک همجنسگرایان در چچن گفته است که آماده کناره گیری است.

پس از آغاز عملیات پاکسازی در این کشور، بیش از صد مرد همجنسگرا و دوجنسگرا، دستگیر، در کمپ های متمرکز زندانی و مورد شکنجه قرار گرفته اند. علی رغم فشارهای بین المللی، گزارشات حاکی از آن است که این کمپ ها هنوز فعال بوده و بسیار محتمل است که دهها نفر از زندانیان کشته شده باشند.

غدیرف، که وقوع این دستگیری و شکنجه ها را به کل انکار میکند، در فاصله بین دستگیری ها به نفرت پراکنی نسبت به همجنسگرایان پرداخته است.

او در مصاحبه ایی با شبکه تلوزیونی اچ بی او گفت که در چچن و کشور خودمختار روسیه همجنسگرا وجود ندارد. و اگر همجنسگرایی در این دو کشور باشد باید به کانادا برود.

او اضافه کرد:” همه مردان همجنسگرا و دوجنسگرا را از اینجا ببرید تا ما مجبور نباشیم که خونمان را پاک کنیم. اگر آنها اینجا هستند، آنها را ببرید. آنها شیطان هستند، آنها برای فروش هستند. این افراد انسان نیستند.”

رهبر بی رحم چچن در مصاحبه ایی با کانال تلوزیونی روسیه-۱ در مورد اینکه آیا آماده است که از قدرت کناره گیری کند، مورد پرسش قرار گرفت. او در پاسخ گفت: ” میشود گفت که این رویای من است. زمانی به افرادی مانند من برای مبارزه و سر و سامان دادن به اوضاع نیاز بود. اکنون نظم عمومی و کامیابی فراهم است و وقت آن رسیده که تغییراتی جدید در جمهوری چچن رخ دهد.”

هنگامی که از او پرسیده شد که وی چه کسی را به عنوان جایگزین خود پیشنهاد میکند، او پاسخ داد: ” این تصمیم به عهده رهبران کشور است. اگر از من در این مورد سوال شود بر این باورم که دهها تن که قادر به انجام کامل وظایف خود در عالی ترین سطح باشند وجود دارند.”

اظهارات پیش بینی نشده غدیرف در حالی اعلام شد که گمانه زنی هایی راجع به شرکت ولادیمیر پوتین برای چهارمین بار، در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده روسیه شده است. غدیرف بعدا اظهار کرد که پوتین الگوی اوست و حاضر است برای او بمیرد و هر فرمانی که وی بدهد را اجرا کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه در واکنش به این اظهارت به رویترز با تلاش بر محرمانه نگاه داشتن احتمالات آتی گفت که غدیرف چیز جدیدی نگفته است و همه چیز بر منوال گذشته ادامه خواهد یافت. او اضافه کرد گه رمضان به عنوان رهبر کشور چچن باقی خواهد ماند.

تنها میتوان امیدوار بود که غدیرف از مقامش کناره گیری کرده و فردی که از شرارت کمتری برخوردار است جای وی را بگیرد.

خبرنگارانی که عملیات پاکسازی مردان همجنسگرا و دو جنسگرا را افشا کردند پس از دریافت هزاران پیام تهدید آمیز از بزرگترین مسجد منطقه و اعلام جهادبر علیه روزنامه ها، وادار به پنهان شدن گشته اند.

همچنین، روایات دلخراشی از دریافت پیامهایی  هشدار آمیز مبنی بر درخواست از والیدن افراد همجنسگرا و دوجنسگرا برای پیش قدم شدن و کشتن فرزندانشان،پیش ازاینکه مسئولان آنها را بکشند در سطح منطقه پخش شده است.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:
‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia ‏‎
وب سایت ما:‏
‏‎‏http://dharmamartia.org
‏‎صفحه خبر وب سایت :
‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/#home
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
http://media.hamyaari.ca
‏‎‏سایت خودنویس: ‏‎‏
www.Khodnevis.org
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
www.planettransgender.com ‏‎

منبع:

http://www.pinknews.co.uk/2017/11/27/chechnyas-gay-purge-leader-ramzan-kadyrov-is-ready-to-leave-office/

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)