سازمان حقوق بشر ایران، ۱ آذر ماه ۱۳۹۶: “مجید سعادت” که روز چهارشنبه جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود با توقف اجرای حکم به بند خود بازگشت.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، بعد از ظهر روز چهارشنیه ۲۴ آبان ماه “مجید سعات” جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شد، اما اعدام این زندانی به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد و وی روز گذشته به سالن ۲ بند ۱ بازگشت.

“مجید سعادت” با اتهام مبهم “محاربه” به اعدام محکوم شده و مشخص نیست دقیقاً چه عمل مجرمانه‌ای انجام داده و یا چه شواهدی در دادگاه علیه او استفاده شده است.

یکی از نزدیکان این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: “مجید سعادت با جعل عنوان مقام دولتی و مأمور وزارت اطلاعات از برخی مسئولین اخاذی می‌کرده است. با این حال وی هیچ گاه اقدام خشنی در فعالیت‌های مجرمانه خود نداشت و از سلاح سرد یا گرم استفاده نکرده بود که بخواهند اتهام محاربه را به وی بزنند.”

همچنین بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز گذشته، یکشنبه ۳۰ آبان ماه یک زندانی از بند ۵ زندان مرکزی اردبیل به قرنطینه زندان (سلول انفرادی) منتقل شد تا حکم اعدام در موردش اجرا شود. هویت این زندانی “حسن شهبازی” حدود ۳۵ ساله احراز شده است و گفته می‌شود به اتهام قتل یک کودک خردسال به اعدام محکوم شده است. این زندانی صبح روز جاری به سلول خود بازگشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com