ماف نیوز: نیروهای امنیتی وابسته به اداره‌ی اطلاعات کرمانشاه یک تن را بازداشت کردند. در بوکان هم یک تن از سوی نیروهای وابسته به همین اُرگان امنیتی بازداشت شد. انتقاد از اُرگانهای دولتی و امنیتی نسبت به «کُندبودن کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه»، علت بازداشت آنها بوده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوکشنبه ۲۹ آبان‌ ۱۳۹۶، یک شهروند کرمانشاهی به نام «قاسم زرگرزاده» به علت انتقاد از اُرگانهای دولتی و امنیتی مرتبط با زلزله‌ی اخیر شهرستانهای استان کرمانشاه و انتشار ویدیویی در این رابطه در فضای مجاری بازداشت شده است.

قاسم زرگرزاده که گفته شده به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات منتقل شده است، از اعضای خانواده‌ی قربانیان حادثه‌ی زلزله در سرپل‌ذهاب است.

در همین رابطه روز یکشنبه ۲۸ آبان هم در روستای میرآباد بوکان یک شهروند دیگر به نام «مجید حسنیانی» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردید. اتهام وی «انتشار اخبار کذب در رابطه با زلزله‌ی کرمانشاه و انتقاد از قسیم عثمانی نماینده‌ی بوکان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با همین موضوع» بوده است.

پیشتر در روز ۲۵ آبان هم «شهرام فرهادی» یکی از فعالین مدنى سنندج درحین بارگیری کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در مقابل دفتر حزب وحدت ملی در این شهر بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده‌ بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)