سازمان حقوق بشر ایران، ۳ آبان ماه ۱۳۹۶: یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، در جهان آباد فهرج یکی از شهرستان‌های استان کرمان در ملأ عام اعدام شد.

بنا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سحرگاه روز جاری، چهارشنبه ۳ آبان ماه یک زندانی در ملأ عام در جهان آباد فهرج یکی از شهرستان‌های استان کرمان اعدام شد.

هویت زندانی اعدام شده “ش. ن” ۲۶ ساله و دارای سابقه کیفری اعلام شده است. وی متهم بود ۲ دی ماه سال گذشته حدود ساعت ۵ بعد از ظهر با مراجعه به درب منزل پدر همسرش، همه اعضای داخل خانه به غیر از همسرش را به قتل رسانده است. با توجه به اینکه در آن زمان شماری از همسایگان نیز برای عیادت یک بیمار در داخل خانه بوده‌اند، شمار کشته‌ها تا ده تن افزایش یافت.

گفتنی است به گزارش نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران، سال گذشته میلادی در ایران ۳۳ نفر در ملأ عام و اغلب در حضور صدها شهروند از جمله کودکان اعدام شده‌اند. این موضوع همیشه مورد انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و جامعه شناسان قرار داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com