فراخوان به گردهمائی
به مناسبت ١۰ اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام!
ما خواهان لغو فوری همه احکام اعدام هستیم!
زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

اعدام و حذف فیریکی مخالفین با موجودیت رژیم جمهوری اسلامی ایران پیوند خورده است. از سوی سازمان عفو بین الملل، ایران به عنوان «جلاد کودکان» در جهان معرفی شده است. دست کم ۷۱ نوجوان که بهنگام ارتکاب جرم به سن قانونی نرسیده بودند، در آستانه اجرای حکم قرار دارند. بر پایه گزارش این سازمان ،ایران از سال ۱۹۹۰ دارای بالاترین آمار در اعدام نوجوانان در جهان است . به گزارش هرانا در سال گذشته دستکم ۶۰۱ نفر در ایران اعدام شدند که ۴ تن از آنان زیر ۱۸ سال بودند. ۳۸ حکم در ملا عام اجرا شده است. تنها در ماه گذشته ۳۵ نفر درایران اعدام شدند. چرخه خشونت و سرکوب و ترور دولتی از ابتدای بقدرت رسیدن حاکمیت ضد مردمی رژیم جمهوری اسلامی تا کنون ادامه دارد.
ما نگران جان زندانیان سیاسی کرد که به اتهام عضویت یا همکاری با احزاب سیاسی کرد دستگیر و یا محکوم به اعدام شده اند، هستیم. پس از گذشت بیش از یکصد روز از دستگیری رامین حسین پناهی در شهر سنندج ، خانواده او کماکان از محل زندان و سلامتی او بی خبر است. وضعیت سلامتی زینب جلالیان بسیار وخیم است . او بیش از ۹ سال است که زندانی است و از هیچگونه امکان پزشکی برخوردار نیست.

خطر جانی برای زندانیان سیاسی

به مناسبت دهم اکتبر، روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام ، همگان را به شرایط اسفبار زندانهای ایران توجه می دهیم. زندانیان سیاسی در سالی که گذشت در دوره های مختلف در اعتراض به وضعیت اسفبار زندان و مطالبه آزادی خویش دست به اعتصاب غذاهای طولانی زدند. آخرین نمونه، اعتصاب غذای ۱۸ زندانی سیاسی از ماه اوت امسال بود که نگرانی ما را ما را نسبت به جان زندانیان سیاسی افزایش داده است. رضا شهابی، زندانی سیاسی پس از ۴٩ روز اعتصاب بطور مشروط به اعتصاب غذای خویش پایان داده است. به گزارش هرانا، محمد نظری از قدیمی ترین زندانی سیاسی که از سال ۱۳۷۳ شمسی به جرم همکاری با یک سازمان سیاسی کرد زندانی است همچنان در اعتصاب غذاست. سهیل عربی به اتهام “توهین به پیامبر” به اعدام محکوم شده که در اعتراض به حکمش اعتصاب غذا کرده است.

ما همچنین خواستار آزادی دراویش گنابادی، بهائیان زندانی، فعالین سیاسی زندانی کرد وعرب و همه روزنامه نگاران زندانی و به ویژه زندانیانی که زیر حکم اعدام قرار دارند، و یا بلا تکلیف در بازداشت بسر می برند،هستیم. حکم اعدام محمدعلی طاهری پس از لغو در دیوان عالی کشور مجددا از سوی دادگاه انقلاب به اتهام “مفسد فی الارض” در دستور کار قرار گرفته شده است.
تا زمانیکه عدالت اجتماعی و آزادی بی قید و شرط بیان ، اندیشه و تشکل، جدائی دین از دولت، برابری زنان و مردان و لغو حجاب اجباری و…در ایران نهادینه نشوند، سیستم زندان، اعدام و شکنجه بازتولید میشود. در یک کلام تا زمانی که رژیم جمهوری اسلامی بر سرکار است، بساط شکنجه و قتل و اعدام بر پاست.
در دهم آکتبر روز جهانی برای لغو مجازات اعدام ، ما همراه با سایر انسان های مترقی و انساندوست خواهان برچیده شدن مجازات اعدام و آزادی کلیه زندانیان سیاسی هستیم و از تمامی احزاب، اتحادیه ها، نهادها و انسانهای مدافع حقوق بشر دعوت می کنیم که برای رساندن صدای زندانیان سیاسی بگوش جهانیان و بسیج افکار عمومی برای توقف سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام در ایران مبارزه ای مشترک و هماهنگ را سازمان دهیم.

زمان: سه شنبه، ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ١۵
مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
Podbielskiallee 67, Berlin Dahlem, U3- Podbielskiallee

برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)