آغاز ثبت ازدواج زوج های همجنس در آلمان
نظر شما درباره ازدواج چیست؟

خوشحالی مردم آلمان پس از تصویب حق برابری ازدواج

از دیروز علیرغم تعطیلی اداری، ثبت ازدواج زوج های همجنس در آلمان شروع شد و جنب و جوشی در جامعه همجنسگرایان به راه انداخت.
امروز هم تعداد بیشتری برای ثبت ازدواج به دفاتر رجوع می کنند. در اطراف دفاتر، کیک ها و بادکنک های رنگین کمانی به وفور دیده می شود.

سیستم نرم افزاری دولت هنوز برای ثبت شوهر و شوهر، و زن و زن آماده نشده. به همین دلیل تا آپدیت شدن سیستم آنلاین تا سال آینده، این ازدواج ها فعلا تحت عنوان زن و شوهر ثبت می شوند.

آلمان ۱۵امین کشور اروپایی است که حق ازدواج برای زوج های همجنس که جمعیت آن ها در این کشور حدودا ۹۴۰۰۰ زوج است قائل می شود.نزدیک به دو دوهه است که فعالان ال جی بی تی در این کشور سخت در انتظار تصویب قانون ازدواج بوده اند.

بر خلاف فرانسه، آلمان پس از اعطای حق ازدواج همجنسگرایان شاهد تظاهرات صدها هزار نفری معترضان نبود.

تمامی حقوق مربوط به ازدواج و فرزند به طور مستقیم با این قاون به زوج های همجنس اعطا شده است.

تصویر: منده و کریل، تلاشگران حق ازدواج همجنسگرایان در آلمان، در سال ۲۰۰۲ «اتحاد مدنی» کردند. آن ها دیروز پس از ۳۸ سال زندگی مشترک اولین ازدواج دو همجنس در آلمان را به نام خود ثبت کردند.

با این حال برخی قانون گزاران اصرار دارند که برابری ازدواج آخر راه نیست و منع تبعیض بر اساس گرایش_جنسی و هویت جنسیتی باید همتراز منع تبعیض بر اساس جنس، اصلیت والدین، نژاد، زبان، وطن و خاستگاه، باور مذهبی، اعتقادات مذهبی و سیاسی و معلولیت، به قانون اساسی آلمان اضافه شود.

افزون بر این جامعه همجنسگرایان در غرب همچنان با مشکلات زیادی گلاویز است، مانند حق اهدای خون و حق دسترسی به داروهای بارداری و تناسلی.

👥 نظر شما در مورد ازدواج چیست؟
🔺 چقدر برابری حق ازدواج را دستاورد می دانید؟
🔺 چگونه می توان ضمن تلاش برای رسیدن به این برابری، علیه نهاد خانواده و محدودیت های آن نیز مبارزه کرد؟

نظرات شما برای خوانندگان شش رنگ موثر و جالب خواهد بود. نظرتان را برای ما بنویسید. کامنت های شما به غنای این بحث می افزاید.

با شش‌رنگ همراه باشید:
🌈💙 t.me/iran6rang تلگرام
🌈💙 instagram.com/6rangiran اینستاگرام

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)