یکی از ارکان مهم در دکوراسیون اداری،میز اداری و صندلی اداری می باشد.جهت انتخاب باید به راحتی و آرامش کارکنان و همچنین زیبایی و مناسب بودنان اهمیت داد،زیرا ساعت های متوالی کارکنان پشت میز اداری نشسته و از آن استفاده میکنند.مناسب بودن باعث افزایش راندمان و کارایی کارکنان میشود.

با توجه به اینکه جهت تعویض هزینه های بالایی را به شرکتها و سازمان ها تحمیل خواهد شد (همانگونه که زمان تجهیز سالن همایش و آمفی تئاتر باید نهایت دقت برای خرید مبلمان سنمایی،صندلی همایش و صندلی امفی تئاتر صورت میگیرد)به همین دلیل در زمان انتخاب میز باید نهایت دقت صورت بگیرد تا دیگر نیاز نباشد میز اداری تعویض شود که هزینه مازاد به شرکتها و سازمانها تحمیل گردد.در زمان انتخاب باید به این مسله توجه شود که،چه کسی و برای چه کاری میخواهد استفاده کند؟آیا کسی که پشت میز اداری مینشیند با ارباب رجوع(مشتری) در ارتباط مسقیم می باشد یا خیر؟میز اداری باید از نوع جنس مرغوب(بیشتر میزهای بازار از نوع mdf میباشد)تهیه شود.و در ضمن جا به جایی آن به آسانی صورت بگیرد.

میز اداری باید به صورتی چیدمان شود که شخص مافوق(مدیر)به راحتی بتواند بر روی کارمندان و کارکنان خود نظارت و کنترل داشته باشد.در کنار هر میز اداری نیاز است بهتر است از تعدادی کشو و کمد استفاده شود تا کارکنان از آنها برای جای دادن لوازم شخصی و همچنی لوازمی که از طرف شرکت یا سازمان در اختیار آنها گذاشته استفاده کرده و فضای مرتب و منظمی را داشته باشند.

میز اداری با ارتفاع مناسب برای کارکنان که استفاده بلند مدت و طولانی از میز اداری استفاده میکنند بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا اگر ارتفاع آن مناسب نباشد باعث خستگی و اذیت شدن کارکنان و پرسنلی که از میز اداری استفاده میکنند خواهد شد.ارتفاع میز اداری باید به این گونه باشد که کارمندی که پشت میز اداری مینشیند،ساعد کامند به صورت افق بر روی میز اداری قرار بگیرد.بهترین و مناسبترین ارتفاع میز اداری ۷۵cm میباشد.لازم به ذکر است که جهت قرار گرفتن پای پرسنل بهتر است فضای مناسبی اختصاص یابد.واضح و مشخص است که کارمندان و کارکنان برای انجام فعالیتهایشان نیازمند میز اداری مناسب میباشد

مدلهای متفاوتی از میز اداری در بازار موجود میباشد که در اینجا به صورت مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد:

میز کامپیوتر:

همانگونه که از نام ان مشخص است برای استفاده از کامپوتر استفاده میگردد. در میز کامپیوتر باید قسمتهایی از میز به صورت متحرک باشد(قابلیت تنظیم داشته باشد)که در میزهای کامپیوتر قسمت کیبورد و پایه این قابلیت را دارد،همچنین محل مناسبی جهت قرار دادن کیس،بلندگوها و همچنین کیبورد است.

میز اداری(مناسب محیط کار):

میز منشی(میز پذیرش):معمولا این مدل میز برای قسمتی ورودی شرکت ها،بیمارستان ها و غیره که میباشد که ارباب رجوع به آن مراجعه میکند.میز پذیرش چون در نگاه اول مراجه کننده قرار دارد بسیار حائز اهمیت میباشد و باید در انتخاب میز پذیرش(میز منشی)بسیار دقت شود.

میز ال:

دلیل استفاده از میز ال این است که از فضایی که موجود است بهترین استفاده و بهره وری را داشته باشیم.از میز ال در قسمت های متفاوتی میتوان استفاده کرد که بعدا مفصل به آن خواهیم پرداخت

میز u شکل:میز u همانگونه که از نام آن استباط میشود به صودت u انگلیسی(یک حرف انگلیس)میباشد برای قسمتهایی مورد استفاده قرار میگیرد از عرض مناسبی برخوردار باشد،معمولا از میز u برای سالن کنفرانس و سالن جلسات استفاده میشود.

منبع: مبلمان سینمایی نیک نگاران

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com