ماف نیوز: «شورش طهماسبی» فعال فرهنگی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد. او با اتهامات سیاسی از طریق فعالیتهای مدنی به حبس محکوم شده بود.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شورش طهماسبی که اواخر زمستان ۱۳۹۵ جهت سپری کردن دوران محکومیتش، خود را بە زندان مرکزی سنندج معرفی کرده بود، اخیرا آزاد گردیده است‌.

وی که تاکنون چندین بار از سوی ارگانهای امنیتی ایران مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته بود، آخرین بار روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ بازداشت گردید. او سال ۱۳۹۴ از سوی شعبە‌ی یکم دادگاه انقلاب شهر سنندج بە تحمل ١ سال و یک روز حبس تعزیری و ٢ سال حبس تعلیقی محکوم شدە بود. آن زمان، اتهام وی «اقدام علیهە امنیت ملی» عنوان شدە بود. در اوایل بهمن ۱۳۹۵ هم دادگاه تجدید نظر در سنندج حکم یک سال و یک روز حبس شورش طهماسبی را عیناً تایید کرد.

شورش طهماسبی متولد سال ۱۳۶۲ از فعالان مدنی و شناخته‌شده‌ی سنندج و عضو NGOهای محیط زیستی و فرهنگی این شهر است‌. او همچنین فعال محیط زیستی و انجمن زنان آذرمهر کردستان بود.

این فعال مدنی قبل از آن هم یک بار در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۸۷ و یک بار نیز در سال ۱۳۹۰ با احضار، بازجویی و بازداشت روبرو شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)