سازمان حقوق بشر ایران، ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۶: دستکم یک زندانی که با اتهام “لواط به عنف” به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی اردبیل اعدام شد. در هنگام اجرای اعدام به دستور مسئولان حدود پنجاه تن از زندانیان مجبور به حضور در صحنه شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری دوشنبه ۲۷ شهریور ماه دستکم یک زندانی در زندان مرکزی اردبیل اعدام شد. هویت این زندانی که با اتهام “لواط به عنف” به اعدام محکوم شده بود “شاهین پارساجو” ۲۴ ساله احراز شده است.

این زندانی صبح روز یکشنبه به همراه یک زندانی دیگر به نام “توصیف یوسفی” جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. منابع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفتند که حکم توصیف یوسفی که با جرایم مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده است، روز جاری اجرا نشده و وی کماکان در بند قرنطینه (سلول انفرادی) این زندان نگهداری می‌شود.

صبح روز جاری در هنگام اجرای حکم اعدام شاهین پارساجو، مقامات زندان حدود پنجاه تن از زندانیان را مجبور به حضور و تماشای صحنه اعدام همبندی خود کردند که در نوع خود اقدام نادری به حساب میاید.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “شاهین پارساجو سال ۹۱ با اتهام سرقت به زندان آمد و لواط به عنف که برایش به اعدام محکوم شد خلافی بود که در زندان مرتکب آن شده بود.”

گفتنی است، اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)