روژی کورد: بینیانا شتاینهاوس، داور زن آلمانی، قرار است برای نخستین یک مسابقه‌ فوتبال مردان در لیگ آلمان را امروز یکشنبه دهم سپتامبر، سوت بزند. تاکنون نه تنها در آلمان بلکه در تمامی لیگ‌های اروپایی، هیچگاه زنی این مسابقات را داوری نکرده است.

بنا بر گزارش العربیه، این مسابقه امروز یکشنبه، میان دو تیم هرتابرلین و وردبرمن، در برلین برگزار خواهد شد. میزبانان این دیدار، پانصد بلیط با نام داور مسابقه «شتاینهاوس» صادر کردند و جهت استقبال از داوری وی، این تعداد از بلیط‌ها را با نصف قیمت به زنان فروخته‌اند.

شتاینهاوس، (۳۵ ساله) گفته که پس از ناکامی در فوتبالیست شدن، به سمت داوری روی آورده است. پدر وی نیز تجربه‌ داوری داشته است.

وی در رقابت‌های فوتبال زنان در جام جهانی فوتبال زنان در ۲۰۱۱، المپیک ۲۰۱۲ و لیگ فوتبال قهرمان زنان اروپا در سال ۲۰۱۷، داوری کرده است.

کریم دیمتری بازیکن سابق فوتونا دوسلدورف گفته که خانم‌ها جایی در فوتبال مردان ندارند. وی پیشتر از سوی شتاینهاوس در جریان مسابقه با دوسلدورف در سال ۲۰۱۵، اخراج شده بود. دیمتری علاوه بر اخراج از مسابقه، به داوری برای مسابقات فوتبال زنان محکوم شد.

شتاینهاوس که دوست دختر هوارد ویپ داور سابق فوتبال انگلیس است در حدود ده سال پیش، داوری برای فوتبال مردان را آروزی خود اعلام کرده بود. وی درباره‌ی داوریش گفته است:« با سوت به دنیا آمده‌ام».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com