سازمان حقوق بشر ایران، ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۶: عقیل ناصری که روز گذشته اعدام شد به علت اعتیاد به همراه برادرش دست به سرقت می‌زد.

روز گذشته، سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه رسانه‌های رسمی خبر از اعدام فردی در میدان ۲۲ بهمن شهر ایلام و در مقابل دیدگان مردم دادند که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

یک منبع محلی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: فرد اعدام شده “عقیل ناصری” نام داشت که در هنگام اعدام حدود ۳۰ سال سن داشته است. وی متهم بود در آذر ماه و بهمن ماه سال ۱۳۹۱ به همراه برادرش مرتکب دو فقره قتل عمد شده است.

این منبع همچنین گفت: “چون هر دو قتل را عقیل بر عهده گرفت برادرش به حبس ابد محکوم شد. این دو برادر در تمام طول بازداشت و دادرسی به دلیل مشکلات مالی از داشتن وکیل انتخابی محروم بودند.”

وی همچنین گفت: “عقیل و برادرش که اعتیاد داشتند برای سرقت پراید این دو راننده مرتکب قتل شده بودند. آنها می‌خواستند قطعات این دو خودرو را بفروشند.”

گفتنی است به گزارش نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران، سال گذشته میلادی در ایران ۳۴ نفر در ملأ عام و اغلب در حضور صدها شهروند از جمله کودکان اعدام شده‌اند. این موضوع همیشه مورد انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و جامعه شناسان قرار داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)