در پی ادامه یافتن تجمع اعتراضی مردم بانه نسبت به کشته شدن دو کولبر، نیروهای ضد شورش در اطراف ساختمان فرمانداری این شهر به معترضین حمله کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری صدها تن از مردم این شهر با سردادن شعار «توقف کشتار کولبران» و «استعفای فرماندار» به سوی فرمانداری راهپیمایی اعتراضی داشتند اما در نزدیکی ساختمان فرمانداری از سوی نیروهای ضد شورش موردحمله قرار گرفتند.

نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور و زخمی کردن شهروندان با این اعتراض برخورد کردند.

گفته می‌شود که در این جریان دستکم چهار تن بازداشت‌شده‌اند.

روز گذشته در تیراندازی هنگ مرزی دو نفر از کولبران محلی که یکی از آنها دهیار بود، کشته شدند. خانواده‌های کشته‌شدگان و شماری از ساکنان بانه از در پی این رخداد در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان رسیدگی فرمانداری به این مسئله شدند.

محسن بیگلری، نماینده بانه در مجلس شورای اسلامی همزمان با درگیری‌های روز جاری ادعا کرده است که موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

تاکنون ده‌ها کولبر از طرف نیروهای هنگ مرزی و سپاه پاسداران در مناطق مرزی هدف قرار گرفته و کشته‌شده‌اند.

اگر چه سخنگوی دولت روز سه شنبه از مصوبه دولت در زمینه کولبران خبر داد، اما علیرغم وعده‌هایی در این زمینه هنوز سیاست مشخصی از طرف دولت اعلام نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com