چه خود بخشی از جامعه اقلیت‌جنسی باشید و یا همیار آن‌ها باشید حتما با افراد همجنس‌گراستیز و ترنسجندرستیز برخورد داشته‌اید. ستیز با اقلیت‌های جنسی و جنسیتی خود دارای درجات مختلفی است؛ بعضی افراد نسبت به اقلیت‌های جنسی و جنسیتی حس خوبی ندارند و در حضور آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنند درحالی‌که دیگر افراد همجنس‌گراستیز و ترنسجندرستیز ممکن است اقلیت‌های جنسی و جنسیتی را از نظر کلامی و یا حتی جسمی، مورد آزار و اذیت قرار دهند. افراد همجنس‌گراستیز و ترنسجندرستیز ممکن است از اعضای خانواده و دوستان شما باشند و یا افرادی کاملاً غریبه.

نحوه‌ی برخورد با افراد همجنس‌گراستیز و ترنسجندرستیز غریبه
اعتماد بنفس داشته باشید و به خودتان باور داشته باشید. ممکن است سخت باشد اما در برخورد با افراد همجنس‌گراستیز و یا ترنسجندرستیز سر خود را بالا بگیرید و به راه رفتن ادامه دهید. سخنان و کلمات این افراد منعکس کننده‌ی هویت شما نیستند. شما نیاز ندارید تا استانداردهای شخصی هرفرد را رعایت کنید. برای غلبه بر نفرت، شما باید باور داشته باشید که می‌توانید بر آن تنفر غلبه کنید، حتی اگر در زمان‌هایی این کارغیرممکن به نظر برسد.

نترسید! وقتی یک فرد همجنس‌گراستیز رفتار خشنی از خود نشان می‌دهد تمام چیزی که می‌خواهد این است که ببیند موفق شده به شما ضربه بزند یا خیر. پس این اجازه را به آن‌ها ندهید. هر چند کار دشواری است اما ناراحتی خود را به آن‌ها نشان ندهید. اگر قوی باشید و نشان بدهید که سخنان و اعمال آن‌ها تاثیری روی شما ندارد، شانس این وجود دارد که از کار خود دست بکشند زیرا آن عکس‌العملی که می‌خواهند را در شما نمی‌بینند و در عوض فردی مقتدر، مسلط و بی‌اعتنا به سخنان پوچ خود را مشاهده می‌کنند.

یاد بگیرید از خود دفاع کنید. نه فقط دفاع فیزیکی (یادگیری هنر دفاع شخصی قطعا مفید است) بلکه خود را مسلح به سلاح دانش کنید. با افزایش اطلاعات خود نسبت به گرایش جنسی و هویت جنسیتی در صورتی که موقعیت را مناسب دیدید، سخنان بدون‌منطق آن‌ها را با دلایل علمی باطل کنید.
این امکان وجود دارد که پس از این، آن‌ها به مطالعه بیشتر تمایل نشان دهند و در این صورت می‌توانید چند کتاب، وب‌سایت و یا فیلم آموزشی مفید که می‌شناسید را به آن‌ها معرفی کنید.
اما فراموش نکنید در عصر اطلاعات وظیفه‌ی شما نیست که افرادی را که حتی نمی‌خواهند کمی به خود سختی بدهند و به جای نفرت بی‌مورد به دنبال اطلاعات درست بروند را آموزش بدهید. هر فرد وظیفه دارد تا خود به دنبال کسب آگاهی و دانش برود نه اینکه در عین نفرت پراکنی و آزار انسان‌های دیگر انتظار داشته باشد دیگران بیایند و لقمه‌ی آماده را در دهانشان قرار دهند.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)