قرارعاشقانه گذاشتن یا حتی پیدا کردن فرد مناسب برای داشتن یک ملاقات دوستانه کار ساده‌ای نیست، مخصوصا برای اقلیت‌های جنسی ساکن ایران که با مشکلات، تبعیض‌ها و فشارهای قانونی، فرهنگی و اجتماعی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.
اما آیا دیدن یک فرد برای اولین بار و حتی گذراندن یک شب خوب درکنار آن فرد به این معنی است که وی همان فرد مناسب برای شروع یک رابطه است؟ البته که نه!
زیاد پیش می‌آید که افراد به قرار اول خود می‌روند، چند ساعتی را به خوبی با هم سپری می‌کنند و حتی توافق می‌کنند همان شب با هم رابطه‌ی جنسی برقرار ‌کنند اما بعد از این مراحل دو طرف یا یکی از طرفین به این نتیجه می‌رسد که علاقه‌ای به داشتن یک رابطه جدی و بلند مدت با طرف دیگر ندارد. در واقع این مسئله‌ای غیرممکن نیست که قرار عاشقانه‌ی اول به قرار دوم نرسد.
در مورد انتظارات خود از قرار اول، صادق باشید، اگر از جمله افرادی هستید که به روابط جنسی یک شبه علاقه‌ ندارید، از برقراری رابطه‌ی جنسی در قرار اول خود یا حتی اوائل شروع رابطه خودداری کنید و حتما این مسئله را با طرف مقابل خود در میان بگذارید. زیاد پیش می‌آید که طرفین درک درستی از خواسته‌های خود از یک قرار ندارند. یکی به دنبال یک شب خوش‌گذراندن است و دیگری در جستجوی رابطه‌ای جدی! هردوی این خواسته‌ها ارزشمند هستند اما به شرطی که با طرف مقابل خود در این رابطه صادق باشید و طرفین دقیقا متوجه باشند که برای چه نوع رابطه‌ای قرار گذاشته‌اند؟
در مرحله بعد حتی اگر دو طرف به دنبال رابطه‌ی جدی بوده‌اند، باز هم تضمینی وجود ندارد که این قرار به قرار دوم برسد. در اینجا مهم است که صداقت خود را حفظ کنید، اگر به هردلیلی طرف مقابل خود را واجد ویژگی‌های مورد نظر خود برای داشتن رابطه‌ای جدی ندیدید، جواب منفی خود را با دوری کردن و جواب زنگ و ایمیل ندادن به او نرسانید. هرانسانی این حق را دارد تا با وی برخوردی احترام‌آمیز و شایسته شود و روش دوری کردن و بی‌محلی کردن قطعا نه شایسته است و نه محترم. حتی ممکن است نشان‌دهنده عدم بلوغ فکری شخص انجام دهنده‌ی این‌کار باشد.
از دوستان خود برای رساندن این پیام استفاده نکنید همین‌طور دروغ نگوئید، مثلا به او نگوئید که آمادگی شروع یک رابطه را ندارید اما دو هفته بعد وی، شما را در یک پارتی همراه با دوست دختر/دوست پسر جدیدتان ببیند.
حتی اگر در ابتدا یا میانه‌ی قرار اول متوجه شدید که این رابطه به جایی نمی‌رسد حتما در همان فضای دوستانه، محترمانه به دلایل خود اشاره‌ای کوتاه کنید و بگوئید که فکر نمی‌کنید مناسب یکدیگر باشید. مثلا تفاوت دیدگاه دارید یا اهدافتان در زندگی مشابه نیست یا حتی وی ممکن است شرایطی داشته باشد که برای شما آن شرایط خط قرمز هستند.
و در آخر با دیگران چنان باش که می‌‌خواهی با تو باشند.
راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com