روژی کورد: همسر مهدی کروبی از اعتصاب غذای شوهرش در حصر خانگی خبر داد.

به گفته خانم کروبی، او در بیمارستان و از طریق وزیر بهداشت برای “مقامات نظام” پیغام فرستاده بود که اگر “قرار بر تداوم حصر غیرقانونی بدون محاکمه علنی” باشد، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

مهدی کروبی اخیرا به دلیل نارسایی قلبی در بیمارستان بستری شده بود و در برای قلب او باتری (پیس میکر) گذاشته شد.

سایت سحام نیوز، پایگاه خبری نزدیک به خانواده کروبی به نقل از فاطمه کروبی خبر داد که کروبی جهت دستیابی به خواسته هایش اعتصاب غذا نموده است.

بر این اساس کروبی دو خواسته اصلی دارد، یکی خروج مأموران از منزلی او در آن در حصر به سر می برد و دوم برگزاری دادگاه علنی در صورت تداوم حصر.

فاطمه کروبی گفته است که مهدی کروبی باید بتواند در این دادگاه به همراه وکلایش به ادعاهای حکومت پاسخ دهد و “مردم را در جریان بسیاری از مسائل که مد نظرشان است قرار دهند”.

همسر مهدی کروبی به سحام نیوز گفته: “آقای کروبی به عنوان رئیس اسبق قوه قانونگذاری؛ معتقد هستند که اعمال مجازت خودسر، غیرقانونی است و احدی حق ندارد فراتر از قانون به اعمال مجازات علیه کسی اقدام کند. هرگونه مجازاتی اگر بناست اعمال شود باید از طریق دادگاه باشد.”

وی همچنین گفته است: “وی بر این باور است که این روند و ادامه آن به معنای پایان دادن به عمر محصورین است،‌ بدون اینکه پس از سال ها اتهام زدن و رفتارهای غیرقانونی و غیراخلاقی، کوچکترین فرصتی برای دفاع به آنها داده باشند”.

مهدی کروبی، زادهٔ ۴ مهر ۱۳۱۶ در الیگودرز، روحانی شیعه، سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی و دبیرکل حزب اعتماد ملی است. او رئیس دو دوره مجلس شورای اسلامی ایران بود که اینک پس از حوادث سال ۱۳۸۸ مورد غضب دستگاه حاکمه در ایران قرار گرفته است.
کروبی پس از دستگیری و تبعید خمینی در سال ۱۳۴۲ در انتشار نامه‌های سرگشاده خمینی به مقامات رسمی کشور و تبلیغ تفکرات وی در بین مردم بسیار فعال بود و در طول سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ بارها دستگیر شده و چندین سال را در زندان (از جمله سه زندان معروف تهران قزل قلعه، اوین و قصر) گذراند. وی در طی این سال‌ها جمعاً ۹ بار دستگیر و به نقاط مختلف ایران مانند گنبد کاووس تبعید شد و در زندان‌های ساواک مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفت و یک بار مخفیانه از ایران خارج شد و به عراق رفت.
او از موسسین کمیته امداد می باشد که بنا بر اسنادی که منتشر شده است در کمیته امداد زندانی افتتاح کرده و به شکنجه مخالفین رژیم ایران می پرداخته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)