محمدرضا نکونام، روحانی زندانی پس از دو هفته بستری شدن در یکی از بیمارستان‌های تهران به زندان ساحلی قم بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمدرضا نکونام، روحانی منتقد که از دو هفته پیش در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت تدابیر امنیتی بستری بود روز گذشته ۲۳ مردادماه علیرغم عدم تکمیل دوره درمان و با وخامت حال به زندان بازگردانده شد.

گفتنی است که این روحانی علیرغم سپری کردن یک سوم از دوران محکومیت خود به دلیل مخالفت قاضی پرونده از حق آزادی مشروط محروم مانده است.

این در حالی است که این زندانی عقیدتی از بیماری‌های مختلفی به علت کهولت سن رنج می‌برد.

آیت‌الله نکونام پس‌ازآنکه از مواضع آیت‌الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی‌ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می‌یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می‌برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب‌های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب‌سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)