سازمان حقوق بشر ایران، ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۶: یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در زندان شیروان اعدام شد. دو زندانی نیز که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی زنجان اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه دو زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی زنجان اعدام شدند. هویت این دو زندانی “حمزه رحیم‌پور” اهل سردشت و “عباس سوقی” اهل قزوین احراز شده است.

یک منبع مطلع در خصوص این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: حمزه رحیم‌پور سال ۱۳۹۳ با اتهام داشتن آشپزخانه و تولید و فروش ۶ کیلو گرم شیشه بازداشت و به اعدام محکوم شد. عباس سوقی نیز سال ۱۳۹۴ با اتهام نزدیک به ۴ کیلو گرم تریاک و هروئین بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

پیشتر این نهاد حقوق بشری در طی گزارشی نسبت به خطر اعدام این دو زندانی هشدار داده بود.

گفتنی است، منابع رسمی روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه خبر از اعدام یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زنجان داده بودند. با این حساب شمار اعدام شدگان هفته گذشته در زندان زنجان به سه نفر می‌رسد.

همچنین روز پنج‌شنبه ۱۹ مرداد ماه یک زندانی در زندان شیروان (خراسان شمالی) اعدام شد. هویت این زندانی که از پنج سال پیش به اتهام قتل عمد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود “توحید حقمرادی” ۳۸ ساله احراز شده است.

اعدام‌های روز سه‌شنبه در زندان مرکزی زنجان و روز پنج‌شنبه در زندان شیروان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)