روژی کورد: بنا بر گزارش نابع خبرى داخلی در ایران، تعدادى از اعضاى گروه‌هاى فشار نزدیک به على خامنه‌اى رهبر جمهوری اسلامی، طى هفته‌هاى اخیر به اتهام جاسوسى براى سازمان اطلاعات اسرائیل “موساد” بازداشت شده اند.

طی هفته های گذشته، همچنین دو مداح مشهور ایران، به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شده اند.

برخى منابع از بازداشت رضا گلپور و محمدحسین رستمی مدیران وبسایت “عماریون” به اتهام جاسوسی برای موساد خبر دادند. این وبسایت وابسته به قرارگاه “عمار” متعلق به افسران جنگ نرم است که مهدى طائب ریاست آن را بر عهده دارد.

بنا به اطلاعات منتشر شده، قرارگاه عمّار که با نام‌های قرارگاه سایبری عمار یا قرارگاه فرهنگی عمار نیز شناخته می‌شود، یک تشکل سیاسی و فرهنگی است که در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در تهران اعلام موجودیت کرد. هستهٔ اولیهٔ این قرارگاه متشکل از ۷۰ نفر از وابستگان سیاسی، نظامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند و پس از نخستین جلسهٔ مجمع عمومی، مهدی طائب به عنوان رئیس و علیرضا پناهیان به سمت نایب رئیس او انتخاب شدند.

محمدمهدی ماندگاری، حمید رسایی، حسن عباسی، سعید حدادیان، نادر طالب‌زاده، مهدی کوچک‌زاده، حسین الله‌کرم و سعید قاسمی از اعضای نخستین شورای مرکزی این قرارگاه بودند. این تشکل، از سال ۱۳۹۰ هجری خورشیدی، عضوگیری عمومی را آغاز کرد.

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای ایران درباره این بازداشت‌ها در توئیتر خود نوشت: “در جریان پیگیری مشکل ادمین‌های تلگرامی مطلع شدم برخی از مدیران وب‌سایت عماریون به اتهام ارتباط با موساد بازداشت شده‌اند!”

قبلا نیز، رضا هلالی و روح الله بهمنی دو مداح مشهور تهران، به اتهام ارتباط به عوامل موساد (سازمان اطلاعات و امنیت اسراییل) توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.

اخبار منتشره حاکی از دستگیر شدن چند تن از نزدیکان ایندو نیز می باشد.

گفته می‌شود این مداحان با دو زن که ظاهرا از کارکنان سفارت یکی از کشورهای اروپایی، احتمالاً فرانسه، «ارتباط غیراخلاقی» داشتند و از همین طریق در مورد بخش‌هایی از سپاه اطلاعاتی در اختیار آنان قرار داده‌اند.

عبدالرضا هلالی، محمد حسین حدادیان پسر سعید حدادیان و روح‌الله بهمنی مداحانی هستند که نام‌شان در این ماجرا مطرح شده است.

خانواده‌ و نزدیکان این افراد به همراه تعدادی دیگر از مداحان مرتبط با آنها نیز تحت بازجویی قرار گرفته‌اند. پرونده‎ی آنها از یک ماه پیش در حفاظت اطلاعات سپاه به جریان افتاده اما زمان دقیق بازداشت آنها مشخص نیست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)