سازمان حقوق بشر ایران، ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۶: یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان با اتهامات مربوط به مواد مخدر و دو زندانی در زندان مرکزی ارومیه و زندان مرکزی ایلام با اتهام قتل عمد اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد. هویت این زندانی «نادر فرخ‌نژاد» احراز شده که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: نادر فرخ‌نژاد با اتهام ۵۰ کیلو تریاک و ۳۰ کیلو حشیش به اعدام محکوم شده و با آنکه تبعه ایران است پیش از انتقال به انفرادی در بند اتباع بیگانه (افاغنه) نگهداری می‌شد.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان که به تایید سازمان حقوق بشر ایران نیز رسیده است، صبح روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه نیز یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد. این زندانی «ابراهیم اریسی» نام داشت و با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «ابراهیم متولد سال ۷۲ بود و از پنج سال پیش در زندان بسر می‌برد.»

در گزارشی دیگر خبرگزاری هرانا، خبر از اعدام یک زندانی در زندانی مرکزی ایلام طی روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه داده است. این زندانی نیز با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود اما هویت وی مشخص نشده است. وی چهار سال پیش در طی یک درگیری با اسلحه گرم باعث مرگ فرد دیگری شده بود.

گفتنی است، هیچ یک از اعدام‌های فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)