روژی کورد: با وجود اینکه جمهوری اسلامی به طور کلی خود را در معرض حمله می بیند و بنا بر نظر و ارزیابی کارشناسان نظامی، ایران قدرت رویارویی با امریکا را نیز نخواهد داشت، اما باز نیروهای متعلق به سپاه پاسداران که در شرف پیوستن به لیست گروههای تروریستی امریکا قرار دارند، مرتبا به ناوهای امریکایی در خلیج نزدیک شده و دردسرسازی می نمایند.

نیروی دریایی سپاه پاسداران تیروریستی جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۷ مرداد از دومین رویارویی شناورهای گشتی خود با ناوهای نظامی آمریکا طی هفته اخیر در خلیج خبر داد.

این رویارویی بعد از ظهر جمعه، ششم مرداد، در محدودهٔ نفتی-گازی «رسالت»، در منطقه میانی خلیج رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی ناوتیپ ذوالفقار منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه با انتشار اطلاعیه‌ای خبر داد که این رویارویی با شلیک منور و دو گلولهٔ هوایی از سوی ناوهای آمریکایی به نشانه اخطار به یک شناور گشتی سپاه پاسداران همراه بوده است.

همچنین طی چند روز گذشته، مقامات نیروی دریایی امریکا از شلیک اخطار ناو امریکایی به یک قایق گشتزنی ایرانی که به ناو امریکایی بیش از حد مجاز نزدیک شده است، خبر دادند.

بنا به گزارش روز سه شنبه ۳ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی شبکه خبری سی ‌ان ‌ان، دو مقام نیروی دریایی ایالات متحده گفته اند که یک قایق گشتی مسلح ایرانی در آب‌های شمالی خلیج به فاصله ۱۵۰ یارد (حدود ۱۳۷متر) به کشتی جنگی “تاندربولت” نزدیک شده است.

گفته می شود این قایق متعلق به سپاه تروریستی پاسداران ایران بوده است.

بنا بر این گزارش، خدمه ناو از راه‌های گوناگون، از جمله تماس‌های رادیویی و ۵ انفجار کوتاه که از نشانه‌های بین‌المللی شناخته شده برای اعلام وضعیت خطر است، به قایقرانان ایرانی اخطار داده‌اند اما واکنشی مشاهده نکرده‌اند. به همین دلیل ناچار به شلیک گلوله به سمت آب در نزدیکی قایق شده‌اند.

سی ان ان افزوده است، این قایق متعلق به سپاه پس از شلیک اخطاری از جانب کشتی جنگی آمریکایی مسیر خود را عوض کرده اما به مدت چند ساعت در‌‌ همان حوالی می‌چرخیده است.

اطلاعیه سپاه طی گزارشش از رویارویی اخیر نوشته است: «ناو هواپیمابر نیمیتز و رزمناو همراهش در حالی که تحت رصد و رهگیری ناوچه‌های موشک‌انداز ناوتیپ ذوالفقار منطقهٔ چهارم نیروی دریایی سپاه قرار داشتند، در محدودهٔ نفتی-گازی «رسالت» اقدام به پرواز «بالگرد» و نزدیک شدن به شناورهای سپاه کردند.»

این اطلاعیه افزوده است که آمریکایی‌ها «با اخطار به شناورهای ناوتیپ ذوالفقار مبادرت به پرتاب منور ورزیدند» اما نیروهای سپاه «مأموریت خود را در منطقه دنبال کردند» و در پی آن، «ناو هواپیمابر و رزمناو همراه منطقه را ترک کردند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)