روژی کورئ: دونالد ترامپ رئیس‌‌جمهوری آمریکا، جان هانتسمن را به عنوان سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در روسیه منصوب کرد.

این انتصاب در حالی صورت می گیرد که اخباری مبنی بر انجام دو نشست بین پوتین و ترامپ در حاشیه نشست سران کشورهای گروه ۲۰ منتشر شده است. قبلا تنها خبر یک نشست منتشر شده بود. موضوعات نشست دومم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

جان هانتسمن، سیاستمدار عضو حزب جمهوری‌خواه، فعال اقتصادی و پدر هفت فرزند می باشد که در زمان اوباما سفیر آمریکا در چین بود و از سوی ترامپ متهم شده بود که مطابق منافع آمریکا حرکت نمی‌کند.

وی همچنین در زمان جرج بوش پدر سفیر آمریکا در سنگاپور و در زمان اوباما سفیر این کشور در چین بود.

ترامپ در حالی وی را به عنوان سفیر امریکا در روسیه انتخاب کرده است کهدر مبارزات انتخاباتی‌اش او را متهم کرده بود که مطابق منافع آمریکا عمل نمی‌کند.

جان هانتسمن در سال ۲۰۱۲ خود را نامزد ریاست‌جمهوری از سوی حزب جمهوری‌خواه کرد. او رئیس اندیشکده “شورای آتلانتیک” و نیز صاحب یک انجمن سرطان است. هم‌زمان او عضو هیأت مدیره بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله شرکت خودروسازی فورد، هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون و نیز غول نفتی شِورون است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com