ماف نیوز: «طاهر قادرزاده» فعال کانون صنفی معلمان شهر سقز در دادگاه تجدیدنظر به ۳ ماه و یک روز حبس تعلیقی محکوم گردید.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، دادگاه تجدیدنظر حکم حبس سه ماه و یک روز حبس تعزیری طاهر قادرزاده را به حبس تعلیقی به مدت سه سال تغییر داده است. حکم مزبور در شعبه‌ی پنجم دادگاه انقلاب شهر سقز صادر شده است و‌ قابل تغییر نیست.

پیش از این دادگاه بدوی، طاهر قادرزاده را به اتهام «تشویش اذهان عمومی و تلاش برای سازماندهی تجمع اعتراضی معلمان» بر اساس فراخوانهای سراسری کانون صنفی معلمان به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیزی محکوم کرده بود. وی نسبت به حکم صادره اعتراض کرده بو‌د.

این معلم سقزی در اسفندماه سال ۱۳۹۴ در نتیجه‌ی فشار بر کانون‌های صنفی معلمان در ایران بازداشت و با تشکیل پرونده‌ی قضایی روبرو گردید.

اتهام این کنشگر صنفی به هنگام بازداشت، «برهم‌زدن نظم عمومی» عنوان شده بود. او بعد از مدتی با اتهامات قیدشده در حکم قضایی روبرو گردیده و سپس با قید وثیقه آزاد شده بود.

طی دو سال اخیر طاهر قادرزاده دبیر ریاضی مدارس سقز، بارها از سوی مراکز امنیتی جمهوری اسلامی احضار و مور بازجویی قرار گرفته شده است.

در سال ۱۳۹۵ پس از صدور حکم حبس از سوی دادگاه، انجمن صنفی معلمان کُردستان از دستگاه قضا و مقامات امنیتی خواسته بود که زمینه‌ی تعامل مقامات امنیتی با فعالین صنفی را با تبرئه‌ی این معلم در دادگاه تجدیدنظر فراهم سازند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com