روژی کورد: مجلس نمایندگان آمریکا، روز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی، علیرغم عدم استقبال مجلس سنای این کشور، ایجاد سپاه فضایی مستقل این کشور را تصویب کرد.

اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا براین نظرند که ارتش این کشور در آینده در کنار نیروهای زمینی، دریایی، هوایی و تفنگدران دریایی خود باید نیرویی مخصوص حفاظت و کنترل فعالیت‌های نظامی در عرصه فضایی و ماهواره‌ای نیز داشته باشد.

این طرح پس از موافقت سنا، بعد اجرایی و عملی به خود خواهد گرفت.

این شاخه جدید در کنار ۵ شاخه دیگر نیروهای مسلح این کشور (نیروی هوایی، نیروی دریایی، نیروی زمینی، سپاه تفنگداران دریایی، گارد ساحلی) قرار خواهد گرفت و امنیت ملی آمریکا در فضا را تامین خواهد کرد.

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری مایک راجرز، نماینده حزب جمهوری‌خواه و جیم کوپر نماینده حزب دموکرات، با معرفی این طرح اعلام کرده اند که: “ه تنها رقبای ما در این زمینه پیشرفت کرده‌اند، بلکه خود ما نیز ساختارهای مدیریتی و سازمانی فلج کننده و نظام گزینشی ناکارآمدی را به تشکیلات امنیت ملی فضایی‌مان تحمیل کرده ایم.”.

قرار است که هزینه این سپاه فضایی از بودجه وزارت دفاع آمریکا تامین می‌شود.

گفته می شوذ دونالد ترامپ و اعضای کابینه وی، با این طرح مخالف هستند.

جیمز مَتیس، وزیر دفاع آمریکا، پیشتر در نامه به یکی از نمایندگان آمریکا در مخالفت با چنین امری اعلام کرده بود که ایجاد نیروی دیگری در وزارت دفاع آمریکا تنها به افزایش بوروکراسی منجر خواهد شد.

موافقان تشکیل نیروی جدید در مدیریت عملیات فضایی اما بر این نظرند که با افزایش وابستگی ارتش آمریکا به سیستم‌های راه‌یاب فضایی و ماهواره‌ها بهتر است شاخه‌ای در ارتش این کشور برای حفاظت و کنترل آنها ایجاد شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com