سازمان حقوق بشر ایران، ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۶: سه زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی اصفهان و یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.
بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری حکم اعدام سه زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد.
هویت این سه زندانی که توسط سازمان حقوق بشر ایران احراز شده عبارت است از: “امید محمدزاده” با اتهام ١ کیلوگرم شیشه، “سیدرضا موسوی” با اتهام ٨٠٠ گرم شیشه و فردی با نام کوچک “سید رضا” با مقدار نا مشخصی مواد مخدر.
یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “هر سه این زندانیان بدون داشتن سابقه کیفری به اعدام محکوم شده بودند و “سید رضا” قاری قرآن و حافظ پنج جزء آن بود.”
این زندانیان صبح روز شنبه ۱۰ تیر ماه، به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود و سازمان حقوق بشر ایران در همان روز خبر انتقال ایشان را منتشر کرده بود.
اعدام این زندانیان در حالی صورت می‌گیرد که طرح لغو مجازات اعدام برای جرائم مربوط به مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و نمایندگان از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان بررسی این طرح، از اعدام دست کم پنج هزار زندانی که با این اتهام به اعدام محکوم شده‌اند خودداری شود.
کمپین فعالین بلوچ نیز خبر از اعدام یک زندانی در روز جاری در زندان مرکزی زاهدان داد. هویت این زندانی “حسین ریگی” ۵۰ ساله عنوان شده که از ۷ سال پیش با اتهام قتل عمد در زندان بسر می‌برد.
گفتنی است، اعدام این چهار زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی منابع رسمی اعلان نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com