روژی کورد: به دنبال تهدیدهای نظامی ایران علیه اسرائیل و هشدارهای مکرر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بزرگترین ناو امریکا به اسرائیل رسید.

این ناو که گفته می شود، فضایی برای فرود آمدن ۹۰ فروند هواپیمای جنگی را درد، در کناره آبهای شهر حیفا در اسرائیل مستقر شده است.

بنا بر گزارش رسانه های اسرائیل؛ این ناو ظرفیت حمل ۵ هزار سرباز را دارد.

این ناو که گفته شده است از نوع۱۸ F، V22 می باشد، به دو موشک اتمی نیز مجهز است.

قرار است این ناو امریکایی به مدت ۲ سال در اسرائیل بماند.

طی چند روز گذشته دانی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل در شکایتی به این سازمان، نوشته است: “ایران در آزمایش موشکی سال گذشته خود ستاره داوود را به عنوان هدف نقش زده و انتخاب کرده است.”

در این نامه آمده است: ” استفاده از ستاره داوود به عنوان هدف، کاری نفرت‌انگیز و غیرقابل قبول است.”

ستاره داوود یکی از نمادهای یهودی است و جمهوری اسلامی نیز عمدا و به معنای مبارزه با اسرائیل، این ستاره را به عنوان هدف انتخاب کرده است.

پیشتر، آزمایش موشکی ماه مارس سال ۲۰۱۶ ایران همراه با تهدید اسرائیل بود و روی موشک شلیک شده به زبان عبری نوشته شده بود «اسرائیل باید محو شود.»

دولت اسرائیل طی یک هفته گذشته، بر شمار حملات خود به نیروهای بشار اسد و همپیمانانش افزود است.

تنها طی یک هفته گذشته، اسرائیل سه بار به مواضع رژیم اسد حمله نموده است.

یک سخنگوی نظامی اسرائیل فاش کرده است که به دنبال اصابت خمپاره شلیک شده از خاک سوریه به مناطق تحت کنترل اسرائیل در بلندی‌های جولان، ارتش این کشور شامگاه چهارشنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی، مواضع نیروهای دولتی سوریه را هدف قرار داده است.

نوع حمله و هویی یا زمینی بودن آن تاکنون فاش نشده است و بدان اشاره ای نشده است.

این سخنگوی نظامی اسرائیل گفته است، یک خمپاره که از خاک سوریه شلیک شده بود در فضای باز یک منطقه تحت کنترل اسرائیل در بلندی‌های جولان اصابت کرد، در پاسخ به این اقدام نیروهای ارتش اسرائیل نیز مواضع ارتش سوریه و نقطه‌ای که این خمپاره از آنجا شلیک شده بود را هدف قرار دادند.

این حملات اسرائیل به دنبال حمله موشکی ناموفق جمهوری اسلامی به دیرالزور رقه در سوریه و تهدیدات مداوم مسئولان سپاه تروریستی پاسداران ایران، رخ داده است.

از سوی دیگر، مقام‌های ارشد امنیتی اسرائیل می گویند حزب‌الله با حمایت و به پشتوانه دانش نظامی ایران در لبنان در حال راه‌اندازی خط تولید انبوه تسلیحات است.

به گزارش یورونیوز به نقل از روزنامه هارتص، سرلشکر هارتص هَلِیوی، رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل با اشاره به ادعای پیشین روزنامه کویتی الجریده، تایید کرده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا به امروز برای حزب‌الله چند کارخانه تولید سلاح راه اندازی کرده است.

به گفته این مقام امنیتی اسرائیل، در جریان سال گذشته ایران در تلاش بوده تا تجهیزات لازم برای خودکفایی تسلیحاتی در زمینه‌های خاص را در لبنان و یمن مستقر کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)