Volker Beck of Germany's environmental party Die Gruenen (The Greens) celebrates after a session of the lower house of parliament Bundestag voted on legalising same-sex marriage 

در یک رویداد تاریخی پارلمان آلمان به قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌ها رای داد. (تصویر: خوشحالی حزب سبز در پارلمان آلمان از نتیجه این رای گیری )

در یک رویداد تاریخی آلمان به قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌ها رای داد
پس از اعلام تغییر نظر آنگلا مرکل در ابتدای این هفته در مورد ازدواج هم‌جنس‌ها، امروز پارلمان آلمان در این خصوص تصمیم‌گیری کرد.

قانون آلمان بدین ترتیب ازدواج را برای دو نفر از جنس مخالف یا جنس موافق به رسمیت می‌شناسد. این لایحه تمامی حقوق پس از ازدواج از جمله حق پذیرتن فرزند را برای زوج‌های لزبین و گی به رسمیت می‌شناسد.

سال‌هاست که نظرسنجی‌ها در این کشور حکایت از موافقت اکثریت مردم با به رسمیت شناختن ازدواج هم‌جنس‌گرایان دارد. اما تا به امرز حزب محافظه‌کاری آنگلا مرکل و حزبش آلمان را از پیوستن به جرگه کشورهایی که برابری ازدواج را به رسمیت می‌شناسند بازداشته بود.

در طی هفته گذشته تمامی نگاه‌ها به آلمان خیره شده بود و مردم و فعالان در شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از اجتماع پرشور و تاریخی مردم برلین در روز رفراندوم برابری ازدواج، و انتشار تصاویری از اروپای رنگین‌کمانی که آلمان را هنوز در دل خود نداشت، درخواست خود را به رهبران این کشور اعلام می‌داشتند. وقتش بود که برابری ازدواج به آلمان بیاید.

این لایحه قویا توسط احزاب دست چپی در پارلمان حمایت شد.

آنگلا مرکل در اظهارنظری گفت امیدوار است این قانون به تغییرات اجتماعی مثبت بیانجامد اما کتمان نکرد که خود رای منفی به آن داده است و ازدواج را مختص یک زن و یک مرد می‌داند (https://goo.gl/ufy8SM).

در روز دوشنبه، مرکل تحت فشار از همه سو در کشور، موضعی بسیار متفاوت گرفته بود: «من می‌خواهم بحث را به جهتی هدایت کنم که در آن تصمیم بر اساس وجدان گرفته شود نه تحمیلی چیزی.»

گقته می‌شود ملاقات با یک زوج لزبین در تغییر نظر او نقش داشته است .

با این حال به گفته سی‌ان‌ان وی مایل به برگزاری زودهنگام این رای‌گیری نبوده و گویی سایر احزاب و گروه‌ها در کمین فرصتی برای این کار بودند.

سال‌هاست که نظرسنجی‌ها نشان از موافقت اکثریت مردم آلمان با ازدواج هم‌جنس‌ها دارد. تصویر: برلین, Getty

با #شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang
🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

#شش_رنگ #ازدواج_همجنسگرایان #همجنسگرایان #برابری_ازدواج #ازدواج #آلمان #آنگلامرکل#لزبین #گی #همجنسگرا

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)