بنیاد علوی، به طور غیرقانونی میلیون ها دلار پول را از طریق “فعالیت های خیریه” به جیب رژیم تروریستی ایران ریخته بود، سرانجام به جرم نقض تحریمها در ٣٠ سال اخیر، با رأی دادگاهی در آمریکا اموال و دارایی‌هایش به نفع دولت آمریکا مصادره شد.

آقای کیم، وکیل دولت ایالات متحده در بیانیه خود اعلام کرده “این برج ۳۶ طبقه در منهتن (نیویورک) بیش از یک دهه به صورتی پنهانی در خدمت دولت ایران بوده و راهی شده بود برای فرستادن میلیون ها دلار به ایران که در تخطی آشکار از مفاد تحریم های آمریکا است”.

ساختمان بنیاد تروریستی علوی
ساختمان بنیاد تروریستی علوی

صاحبان این ساختمان با وجود تمام تلاش ها برای منزوی کردن ایران به عنوان یک دولت حامی تروریسم، یک سکوی بسیار مهم در قلب منتهن در اختیار مقامات ایران قرار دادند تا ایران بتواند تحریم های اقتصادی آمریکا را با موفقیت دور بزند.

حکم هیأت منصفه این ساختمان را که بیش از پانصد میلیون دلار قیمت داشته، و همچنین ساختمان ها و اموال دیگر را قابل مصادره اعلام کرده است.

وکیل دولت آمریکا همچنین اظهار داشته است: ” این حکم هیأت منصفه، بزرگترین مصادره مدنی و همچنین بزرگترین مصادره مربوط به تروریسم در تاریخ آمریکا محسوب می شود”.

هیأت منصفه ابراز امیدواری کردند که غرامت بیش از ۵۰۰ میلیون دلاری به قربانیان فعالیت های تروریستی رژیم آخوندی ایران تعلق می‌گیرد.

دولت پرزیدنت ترامپ از زمان آغاز به کار عرصه‌ی فعالیت را همچنین بر روی لابی رژیم ایران تنگ‌تر کرده و مصادره این بنیاد تروریستی نشان از پایان دادن به تروریسم رژیم ایران می‌باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)