مروفایتی: بنا بر گزارش رسیده به سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات، شب جمعه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۶ شمسی، یک کولبر کورد بر اثر انفجار مین در مریوان، از ناحیه پا بشدت مجروح شده است.

بنا بر این گزارش، ساعت ۱۰:۳۰ شب جمعه ۲۶ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، انوشیروان رضایی، ساکن “هلیزاوا” از توابع شهرستان مریوان، در هنگامی که به قصد کولبری راهیی مرز شده بود، بر اثر انفجار مین از ناحیه پا زخمی شده است.

این شهروند کورد از ناحیه مچ و پاشنه پا، زخمی شده است و خطر نقص عضو وی از ناحیه پا وجود دارد.

این چهارمین مورد از قربانی شدن شهروندان کورد طی خردادماه ۱۳۹۶ شمسی در کوردستان می باشد.

روز دوشنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۶۶ شمسی، بر اثر انفجار مین در مناطق مرزی شهرستان پیرانشهر در استان ارومیه، یک شهروند اهل شهرستان سردشت، نقص عضو گردید هویت این شهروند اهل شهرستان سردشت “عبدالله نوبخت” اعلام شده است که بر اثر انفجار مین یکی از پاهایش را از دست داده و دچار نقص عضو گردیده است

روز یکشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۶ شمسی، یک شهروند کورد در در موسیان دهلران بر اثر انفجار مین مجروح شده است. هویت این شهروند کورد تاکنون احراز نشده است. وی در عین انجام کار مزرعه توسط بیل مکانیکی، بر اثر انفجار مین بشدت مجروح شده است.

همچنین پرویز ملکی، کارمند اداره پاکسازی مین شهرستان ایلام، ساعت ۷ بامداد روز یکشنبه ۱۴ خردادماه ۱۳۹۵ شمسی، بر اثر انفجار مین در نزدیکی بازارچه مرزی مهران، به شدت مجروح شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com