فرماندار گرمسار گفت: ۵۵۰ خانوار عشایر این شهرستان برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار نیازمند کیفیت بخشی تجهیزات دامپزشکی و کلینیک های تخصصی است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، داریوش طاهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، کمبود نیروی انسانی، نداشتن خودروهای کافی ، نداشتن آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی و بنای فرسوده را از جمله مشکلات فراروی شبکه دامپزشکی این شهرستان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد : گرمسار با ۲۰ هزار راس در تولید دام سبک بخش عشایر، رتبه نخست استان سمنان را به خود اختصاص داده است.

وی اظهارداشت: با وجود ظرفیت های مطلوب این بخش، عشایر این شهرستان با مشکلاتی نظیر کمبود سهمیه سبوس ، فعال نبودن حمام ضد عفونی و شرایط نامناسب انبارهای مربوط مواجه است.

طاهری با بیان این که گرمسار در سه بخش کشاورزی، دامپروری و عشایر دارای قابلیت های بسیاری است ، گفت : ظرفیت های دامی این شهرستان حدود ۱۵۰ هزار راس دام سبک، ۱۶ تا ۳۰ هزار راس دام سنگین و حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه مرغ گوشتی در سال است.

فرماندار گرمسار انجام واکسیناسیون رایگان تب برفکی در دام سبک و سنگین، انجام واکسیناسیون لمپی اسکین در دام سنگین، اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل، اجرای طرح مقابله و پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان را از جمله اقدامات بخش دامپزشکی این شهرستان در سال ۹۵ ذکر کرد.

وی ادامه داد : ۱۵۰ مرکز عرضه فراورده های خام دام زیر پوشش دامپزشکی، یک کارخانه تولید داروهای دامی، یک واحد تولیدی فراورده های لبنی، یک پایانه بسته بندی تخم مرغ، مزرعه پرورش شتر مرغ، سه کشتارگاه صنعتی طیور، یک کشتارگاه صنعتی و ۲ کارخانه تولید خوراک دام و طیور از جمله ظرفیت های شهرستان گرمسار در بخش دامداری است.

فرماندار گرمسار گفت : راه اندازی مجتمع گلخانه ای و سیستم آبیاری تحت فشار از جمله برنامه های سال جاری این شهرستان است که با توجه به خشکسالی های پیاپی و فرسودگی مکانیزاسیون کشاورزی با هدف حمایت از بخش کشاورزی انجام می شود.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، شهرستان گرمسار ۷۷ هزار و ۴۲۱ نفر جمعیت دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com